Nekustamā īpašuma vērtējumā svarīga ir arī tirgus situācija

J
jautā:
11. jūnijā, 2017
Lidija Akmentiņa

Labdien! Vai tiesu izpildītājs var 2017. gadā pārdot izsolē īpašumu, kuram novērtējumu veicis 2014. gadā? Paldies!

A
atbild:
20. jūnijā, 2017

Šajā gadījumā ir jāvērtē vairāki aspekti. Novērtējumā var būt atzīme, cik ilgi tas ir derīgs, proti, cik ilgi var balstīties uz novērtējumā noteikto piespiedu pārdošanas vērtību.

Ja novērtējuma derīguma laiks ir beidzies, tad tiesu izpildītājam ir jāpieaicina vērtētājs veikt jaunu novērtējumu.

Ja šādas atzīmes nav, tad faktiski novērtējumam nav noilguma termiņa un to var izmantot arī vairākus gadus pēc tā veikšanas. Tomēr praksē ir pieņemts, ka tiesu izpildītājam ir jāvērtē arī reālā tirgus situācija. Ja, piemēram, no novērtēšanas ir pagājuši vairāki gadi un secināms, ka tirgus situācija un cenas ir būtiski mainījušās, tiesu izpildītājam būtu jāveic atkārtota nekustamā īpašuma novērtēšana.