E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 12125
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1

Lauksaimniecības zemes gabala patapinājuma līgums

J
jautā:
06. jūnijā, 2017
Inga

Fiziska persona vēlas noslēgt lauksaimniecības zemes gabala patapinājuma līgumu ar zemnieku saimniecību (persona nodod un zemnieku saimniecība pieņem lietošanā). Vai šādu līgumu var reģistrēt pašvaldības zemes nomas reģistrā? Vai šādam patapinājuma līgumam pie lauksaimniecības zemes darījuma būs pirmpirkuma tiesības? Varbūt varat ieteikt citādu līguma formu? Kāds būtu pareizāk?

A
atbild:
13. jūlijā, 2017
Latvijas notārs
Anta Maldupe-Krūmiņa, zvērināta notāre

Likums neparedz lauksaimniecības zemes patapinājuma līguma reģistrāciju pašvaldībā un nepiešķir patapinājuma ņēmējam pirmpirkuma tiesības uz šo zemi. Likumā par zemes privatizāciju lauku apvidos ļoti konkrēti ir definēti nosacījumi, t.i., saskaņā ar minētā likuma 30.2 pantu pirmpirkuma tiesības var izmantot šā likuma 28.1 panta pirmajā daļā minētā persona, kura nomā pārdodamo lauksaimniecības zemi un zemes nomas līgumu reģistrējusi pašvaldībā vismaz gadu pirms darījuma noslēgšanas dienas vai kura nomā pārdodamo lauksaimniecības zemi un kurai pirmpirkuma tiesības uz zemi pielīgtas un reģistrētas zemesgrāmatā. Šādā gadījumā lauksaimniecības zemes nomniekam ir pirmpirkuma tiesības arī uz to lauksaimniecības zemi, uz kuru pirmpirkuma tiesības neizmanto zemes kopīpašnieks.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU