Lasīšanai: 1 minūte

Privatizējot pašvaldības dzīvokli, var lūgt maksājumu sadalīšanu

J
jautā:
04. maijā, 2017
Aleksejs

Labdien! Interesē tāds jautājums. Esmu pašvaldības dzīvokļa īrnieks, gribētu izpirkt šo dzīvokli. Vai man ir tiesības prasīt samaksāt pirkuma nomaksu, izdarot periodiskus maksājumus, 5 gadu laikā no pirkuma noslēgšanas datuma, kā rakstīts līkumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”? Liels paldies par atbildi!

A
atbild:
10. maijā, 2017
Una Medne
juriste

Saskaņā ar likuma “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju” 45. panta piekto daļu un 46. panta pirmo daļu Jums kā fiziskai personai, privatizējot pašvaldības dzīvokli, par kura lietošanu ir noslēgts nomas līgums, slēdzot pirkuma līgumu ar pašvaldību, ir tiesības lūgt iekļaut nosacījumu, ka pirkuma maksa tiek izdarīta periodiskos maksājumos 5 gadu laikā no pirkuma līguma noslēgšanas dienas.