Lasīšanai: 1 minūte

Par tiesvedību paziņo uz personas deklarēto dzīvesvietu

J
jautā:
04. janvārī, 2017
Anna

Kur un ka uzzināt, vai pret mani kā fizisku personu ir notikusi vai ierosināta jebkāda veida tiesvedība un, ja ir, kur varu iepazīties ar tiesas lēmumu?

A
atbild:
06. janvārī, 2017
Una Medne
juriste

Tādas vietnes vai iestādes, kurā var uzzināt, vai ir aktuālas vai ir bijušas ierosinātas tiesvedības pret fizisko personu, nav. Tāpēc atbilstoši Civilprocesa likuma 26. panta pirmajai daļai prasību pret fizisko personu ceļ tiesā pēc tās deklarētās dzīvesvietas. Tas nozīmē, ka visi dokumenti, ko sūta tiesa, tiek sūtīti uz fiziskās personas deklarēto adresi. Ja kādi dokumenti (piemēram, pavēstes par ierašanos uz tiesas sēdi) no tiesas ir saņemti, liecina, ka ir ierosināta/ uzsākta /notikusi kāda tiesvedība.