Lasīšanai: 1 minūte

Invalīda atbrīvošana no darba - jāvērtē uzteikuma pamatojums

J
jautā:
13. septembrī, 2016
Anna Veice

Vai var atbrīvot no darba 2. grupas invalīdu?

A
atbild:
14. septembrī, 2016
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atbrīvošana no darba ir jāvērtē kontekstā ar uzteikuma pamatojumu.

Darba likuma 109. panta 2. daļa paredz  darba devējam aizliegumu uzteikt darba līgumu  darbiniekam, ja viņš atzīts par invalīdu, izņemot gadījumus, kas ir noteikti Darba likuma 47. panta 1. daļā un 101. panta 1. daļas 1., 2., 3., 4., 5., 7. un 10. punktā.