Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

Informācija par savu kredītvēsturi

J
jautā:
30. augustā, 2016
Svetlana

Kā uzzināt savu kredītvēsturi?

A
atbild:
05. septembrī, 2016
Lidija Dārziņa
LV portāls

Par savu kredītvēsturi informāciju pirmām kārtām var iegūt no kredītdevēja vai pakalpojuma sniedzēja, kuram cilvēks ir parādā.

Ja ir ņemts aizdevums kredītiestādē, tad ziņas par sevi var saņemt Latvijas Bankas Kredītu reģistrā. Informācija LB mājaslapā.

Ziņas par fiziskas personas parādiem iegūst un apkopo arī kredītinformācijas biroji.

Saskaņā ar Kredītinformācijas biroju likumu šai darbībai nepieciešama licence. Datu valsts inspekcijas mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka licence izsniegta diviem kredītinformācijas birojiem: AS “Kredītinformācijas Birojs” (Grēdu iela 4A, Rīgā; informācija mājaslapā, kurā ir norāde uz sadaļu “Mana kredītvēsture”) un AS “CREFO Birojs” (Skanstes iela 50, Rīgā; informācija privātpersonām mājaslapā).