Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Vai jāpierāda radniecība pēc testamenta nolasīšanas?

J
jautā:
29. augustā, 2016
Sanita

Labdien! Ir nolasīts vecmātes testaments, kurā man ir novēlēta daļa īpašuma (otra daļa attiecīgi tēva māsai). Ja esmu minēta testamentā, vai man vēl papildus ir jāpierāda radniecība ar mantojuma atstājēju? Strīda par mantas sadalījumu nav.

A
atbild:
20. septembrī, 2016
Latvijas Notariāts
Latvijas Zvērinātu notāru padome

Lai mantotu, radniecības pierādīšana nav nepieciešama. Tomēr ir ieteicams to darīt, jo, radiniekiem mantojot, ir zemākas izmaksas, nekā tad, ja radniecības nav.