Vecāka atvaļinājumu pārceļ vai pagarina par bērna slimības dienu skaitu

J
jautā:
03. augustā, 2016
Irina

Labdien! Sākot ar 2015. gada janvāri, slimības pabalsts tiek piešķirts arī gadījumos, kad vecāku ikgadējā atvaļinājuma laikā saslimst bērns vecumā līdz 14 gadiem, tas nozīmē, ka atvaļinājums ir jāpagarina par slimības dienu skaitu?

A
atbild:
15. augustā, 2016
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja saslimis bērns, ārsts vecākam izsniedz slimības lapu B  un pabalstu šajā gadījumā apmaksā VSAA no bērna pirmās slimības dienas. Darbnespējas lapu B apmaksā par kalendārajām dienām. Tātad pabalsts par slima bērna kopšanu tiek maksāts par bērna slimošanas dienām, ieskaitot brīvdienas un svētku dienas.

Ja vecāka atvaļinājuma laikā ir saslimis bērns, atvaļinājuma „tecējums" tiek apturēts.

Darba likuma 150. panta sestā daļa noteic, ka ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu pārceļ vai pagarina darbinieka pārejošas darbnespējas gadījumā saskaņā ar darbinieka un darba devēja vienošanos. Tas nozīmē, ka darba devējs ir jāinformē par situāciju rakstveidā, lūdzot atvaļinājumu pagarināt vai pārcelt.

Atvaļinājumu pārceļ vai pagarina par to dienu skaitu, cik bijusi darbnespēja. Labklājības ministrijas mājaslapā ir sniegta informācija “Kā rīkoties, ja ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma laikā darbiniekam ir saslimis bērns?”.