Svinīgajā pasākumā godināta 4.maija Deklarācijas kluba prezidente Velta Čebotarenoka – viena no mūsu valsts neatkarības atjaunotājiem, kuriem pateicoties mēs svinam gan 4.maiju, gan 21.augustu. V.Čebotarenokai atzinības raksts pasniegts par būtisku ieguldījumu un ilggadēju sadarbību, veidojot parlamenta saikni ar Latvijas neatkarības atjaunotājiem un stiprinot demokrātiskās vērtības.
Sveikts arī atmodas laika līderis un Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs Dainis Īvāns - viens no cilvēkiem, kura loma Latvijas neatkarības atjaunošanā ir nenovērtējama. Viņš allaž atsaucīgi iesaistījies parlamenta projektos, spilgti ilustrējot neatkarības atjaunošanas laiku. D.Īvānam pasniegts atzinības raksts par būtisku ieguldījumu un ilggadēju sadarbību parlamentārisma vēstures izkopšanā un demokrātijas vērtību stiprināšanā.
Apbalvots arī Gunārs Kusiņš – jurists, kurš Saeimas norisēs bijis klātesošs jau kopš neatkarības atjaunošanas. Viņš izveidojis Saeimas Juridisko biroju un bijis ilggadējs tā vadītājs. G.Kusiņam pasniegts atzinības raksts par būtisku ieguldījumu un ilggadēju sadarbību parlamentārisma vēstures izkopšanā.
Atzinīgi novērtēts Kristīnes Čakstes ieguldījums valsts stūrakmeņu – brīvības, neatkarības un demokrātijas – stiprināšanā. Viņa ir Tautas padomes priekšsēdētāja, Satversmes sapulces prezidenta un pirmā Latvijas Republikas prezidenta Jāņa Čakstes mazmazmeita, un valstsvīra mājās “Auči” dzimtas un valsts vēstures stāsts šodien katram izzināms modernā, laikmetam atbilstošā formā, izmantojot digitālos risinājumus. K.Čakstei pasniegts atzinības raksts par būtisku ieguldījumu un ilggadēju sadarbību parlamentārisma vēstures izkopšanā un demokrātijas vērtību stiprināšanā.
Pasākumā izcelts arī Māras Lāces ieguldījums Saeimas nama atjaunošanas Konsultatīvās padomes vadīšanā. Viņai piemīt skaidrs redzējums par parlamenta ēkas attīstību un tādiem būtiskiem jautājumiem kā saglabāt vēsturisko mantojumu nākamajām paaudzēm, vienlaikus padarot Saeimas namu gan mūsdienīgāku, gan atvērtāku sabiedrībai. M.Lācei pasniegts atzinības raksts par būtisku ieguldījumu un izcilu sadarbību Saeimas nama atjaunošanas Konsultatīvajā padomē.
Godināta arī biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” direktore Kristīne Zonberga, kas ir veltījusi daudz pūļu un enerģijas, lai veidotu dialogu starp parlamentu un pilsonisko sabiedrību. Viņai pasniegts atzinības raksts par būtisku ieguldījumu un ilggadēju sadarbību, veidojot parlamenta sadarbību ar sabiedriskajām organizācijām.
Pateicību saņēma arī Latvijas telekomunikāciju iekārtu un aprīkojuma ražošanas uzņēmuma SIA “Mikrotīkls” izveidotājs Džons Martins Tallijs (John Martin Tully). Viņš nesavtīgi un neatlaidīgi sniedzis atbalstu gan Bērnu slimnīcas fondam, gan iesaistījies plašā starptautiskā iniciatīvā, lai panāktu Krievijas nolaupīto Ukrainas bērnu atgriešanos dzimtenē. Dž.Tallijam atzinības raksts pasniegts par būtisku ieguldījumu un sadarbību atbalsta sniegšanā Ukrainas bērniem.
Par pašaizliedzīgu, godprātīgu un profesionālu ieguldījumu Latvijas Republikas Saeimas darbā Prezidija pateicības rakstus saņēma Saeimas darbinieki, kuri veicinājuši inovācijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā, snieguši būtisku atbalstu likumdošanas darbā, kā arī ar lielu degsmi un atbildību veikuši savus darba pienākumus.
Saeimas Prezidija pateicības rakstus pasākumā saņēma Juridiskā biroja vadītājas vietniece Anita Kozlovska, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vecākā konsultante Ieva Barvika, Juridiskā biroja juridiskais padomnieks Mārtiņš Birģelis, Protokola nodaļas vadītāja vietniece Zane Circene, Eiropas lietu komisijas vecākais konsultants Ģirts Ostrovskis, Izglītības, zinātnes un kultūras komisijas konsultante Lelde Zemberga, Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nodaļas informācijas tehnoloģiju administrators Krišjānis Liepa, Informācijas tehnoloģiju pakalpojumu atbalsta dienesta vecākais informācijas tehnoloģiju pakalpojumu atbalsta administrators Edgars Lipšāns, Starpparlamentu attiecību biroja vecākā konsultante Anete Lielause un Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nodaļas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju projektu koordinatore Ieva Rukšāne.
1922.gada 7.novembrī pulksten 12.00 uz pirmo sēdi pulcējās 1.Saeima. Līdz ar parlamenta sanākšanu spēkā stājās arī mūsu valsts pamatlikums - Satversme, kas noteic valsts iekārtu un varas īstenošanas principus. Kopš tā laika ir pagājuši 102 gadi – vēsturiskiem notikumiem un līkločiem pilns laiks, tomēr parlamenta ievēlēšanas un darbības pamatprincipi palikuši nemainīgi cauri laikiem.