DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. martā, 2025
Lasīšanai: 1 minūte
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Saeimas priekšsēdētāja, Prezidija locekļi un deputāti godinās komunistiskā genocīda upuru piemiņu

Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa, Prezidija locekļi un citi deputāti otrdien, 25. martā, godinās komunistiskā genocīda upuru piemiņu. 

Parlamentārieši pulksten 11.00 piedalīsies Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltītā vainagu un ziedu nolikšanas ceremonijā pie Okupācijas muzeja piemiņas memoriāla “Vēstures taktīla”. Memoriāls deportāciju piemiņai veidots kā simbolisks apliecinājums saiknei starp šodienu un mūsu tautas traģēdiju. 

1949. gada 25. marta deportācijas ir viena no drūmākajām mūsu tautas vēstures lappusēm. Lai novērstu vietējo iedzīvotāju pretošanos padomju okupācijas varai, pirms 76 gadiem šajā dienā uz Sibīriju un citiem attāliem Krievijas apgabaliem vardarbīgi tika deportēti 42 300 Latvijas ļaudis.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI