2024. gada 7. maija Ministru kabineta sēdē tika dots uzdevums līdz 2024. gada 15. augustam iesniegt izskatīšanai Cilvēkkapitāla attīstības padomē (CAP) priekšlikumus vienotam cilvēkkapitāla attīstības jautājumu institucionālajam pārvaldības risinājumam, samazinot administratīvo slogu un nodrošinot publisko resursu lietderīgu izmantošanu. Minētā priekšlikuma pamatā ir Valsts Kontroles (VK) īstenotās lietderības revīzijas ziņojuma konstatējums, ka konsolidētas pārvaldības īstenošana ļautu ietaupīt 3,6 milionus eiro administratīvajās izmaksās attiecībā uz funkciju realizāciju, kas šobrīd tiek dublētas vairākās iestādēs. Optimizētās izmaksas ļautu segt valsts prioritātes 2025. gadam t.sk. tās, kas skar drošību un izglītības un veselības nozares reformas.
Šodien, 2024. gada 11. septembrī, norisinājās CAP sanāksme, kurā līdzās Ekonomikas ministrijai (EK), Labklājības ministrijai (LM) un Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) tagad piedalās arī pārstāvji no Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un citām sabiedriskajām organizācijām.
Uzņēmēju organizācijas, iepazīstoties ar CAP 2024. gada 11. septembra sanāksmes darba kārtību un materiāliem, atkārtoti saņēmušas informāciju, kas ietver procesu un metodoloģiju aprakstus, bet nekādā veidā neatbild uz Ministru kabineta doto uzdevumu. Latvijas ekonomiskajai attīstībai nepieciešams efektīvi pārvaldīt paredzamās investīcijas cilvēkkapitāla attīstībai turpmākajos gados, tāpēc lielākās uzņēmēju organizācijas nosūtījušas kopīgu vēstuli ministru prezidentei Evikai Siliņai ar aicinājumu iesaistīties un nodrošināt mērķtiecīgu valdības starpsektoru sadarbības vadību, lai beidzot novērstu valsts iestāžu funkciju dublēšanos, noteiktu darbības virzienus un sasniedzamo rezultātu, termiņus un novērtēšanas kritērijus un tādējādi samazinātu valdības izdevumus, kas radušies decentralizētās programmu realizācijas rezultātā.
11. septembra CAP sanāksmē LDDK un citu organizāciju pārstāvji atkārtoti aicināja atbildīgās ministrijas informēt par plāniem samazināt administratīvos izdevumus un funkciju dublēšanos pieaugušo izglītības pārvaldībā, un arī turpmāk sagaida atbildīgu un uz rezultātu vērstu, vienotu piedāvājumu pieaugušo izglītības un cilvēkkapitāla pārvaldības koordinēšanai.
Laikā, kad sācies darbs pie 2025. gada valsts budžeta izstrādes, darba devēji sagaida valdības un visu ministriju drosmīgu un izlēmīgu rīcību izdevumu samazināšanā. Pieaugušo izglītības pārvaldības konsolidēšana būtu viena no iespējam virzīties uz šo kopīgo mērķi.