DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Raiņa muzejā “Jasmuiža” aplūkojama porcelāna izstāde “Ceļā” 

Raiņa muzejā “Jasmuiža” (Aizkalne, Preiļu novads) no 13. jūnija līdz 31. augustam skatāma keramiķes Sintijas Bērziņas porcelāna izstāde “Ceļā”. Izstādes atklāšana notiks 13. jūnijā plkst. 15.00.  

Jaunās keramiķes Sintijas Bērziņas porcelāna izstāde “Ceļā” ir kā ceļojums ne tikai caur mākslinieces radošo procesu un eksponātu tapšanas gaitu, bet arī pa cilvēka radošo ceļu. Izstādē eksponēti ne tikai gatavie priekšmeti, bet “dzīvais process” tā, kā tas notiek darbnīcā “un arī dzīvē – kādreiz ar plaisām un kritieniem, bet svarīgākais ir pilnveidoties un mēģināt vēlreiz”, piebilst māksliniece.  

Izstādē ir izmantoti dažādi materiāli porcelāns, papīra porcelāns un ģipsis. Arī izstādes apmeklētāji varēs “papildināt” izstādi, jo uz viena no galdiem telpā pieejams māls, no kura ikkatrs var uztaisīt kādu nelielu mākslas darbu.  

“Ceļš. Kā ir ar tevi? Vai tu izbaudi ceļu uz savu mērķi, vai pamani, ko tas Tev māca? Vai arī šaurā redzeslokā dodies uz galapunktu? Katra šķietamā kļūda vai neveiksme mums vēlas kaut ko pastāstīt un likt aizdomāties, es teiktu kļūdu nav, ir tikai pieredze,” aicinot uz izstādi, stāsta tās veidotāji. 

Sintija Bērziņa pēc Preiļu Valsts ģimnāzijas absolvēšanas ieguvusi bakalaura un maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā, padziļināti apgūstot keramiku. Studiju laikā keramiķi visvairāk uzrunāja vieglais un elegantais porcelāns, ar ko Sintija pārsvarā darbojas arī šobrīd. Mākslinieces darbnīca atrodas Preiļos. 

Sintijas darbi bijuši aplūkojami personālizstādē Lūznavas muižā, piedalījusies arī vairākās kopizstādēs, porcelāna simpozijos. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI