Kas man jādara, lai varu iesniegt tiesā prasību par manu autortiesību pārkāpšanu? Mans bijušais darba devējs neievēro manas autortiesības. Esmu lūgusi nodrošināt manu vārdu pie maniem darbiem. Uz e-pastiem neatbild. Kas man jādara, lai uzsāktu procesu? Kur varu iegūt informāciju par šī procesa virzīšanu? Kāds varētu būt paredzamais rezultāts?
Strīdi, kas saistīti ar autortiesībām, tiek risināti Civilprocesa likumā noteiktajā kārtībā, ievērojot Civilprocesa likuma 10. pantu, sacīkstes principu. Puses realizē savas procesuālās tiesības sacīkstes formā. Sacīkste notiek, pusēm dodot paskaidrojumus, iesniedzot pierādījumus, tiesai adresētus pieteikumus, piedaloties liecinieku un ekspertu nopratināšanā, citu pierādījumu pārbaudē un novērtēšanā, piedaloties tiesu debatēs un veicot citas procesuālās darbības šajā likumā noteiktajā kārtībā.
Lai uzsāktu tiesvedības procesu, ir jāsagatavo prasības pieteikums atbilstoši Civilprocesa likuma 128. pantam, iesniedzot tiesā rakstveida prasības pieteikumu. Prasības pieteikumā norādāms 128. panta otrajā daļā minētais, un prasības pieteikumam pievieno lietas materiālus (pierādījumus). Prasības pieteikums iesniedzams pirmās instances tiesā atbilstoši noteikumiem par piekritību.
Atbilstoši Civilprocesa likuma 24. pantam rajona (pilsētas) tiesa izskata civillietas kā pirmās instances tiesa.
Rīgas pilsētas tiesa izskata lietas,, kas saistītas ar autortiesību un blakustiesību aizsardzību. Ja izskatāmā lieta ietver prasījumu, kas ir saistīts ar prasījumu lietā, kura ir piekritīga gan Rīgas pilsētas tiesai, gan rajona (pilsētas) tiesai, vai arī rajona (pilsētas) tiesā saņemta pretprasība, kas ir piekritīga Rīgas pilsētas tiesai, tad lietu izskata Rīgas pilsētas tiesa.
Lietu dalībnieki savas tiesvedības gaitai var sekot Latvijas tiesu portāla vietnē elieta.lv sadaļā “Manas lietas”. Ja rodas problēmas vai neskaidrības ar pieslēgšanos portālam, tad var sazināties ar Tiesu administrāciju.
Tiesnesis ierosina civillietu pēc personu pieteikuma, uz kurām šī lieta attiecas, un noskaidro lietas apstākļus, pārbaudot pierādījumus, kuri iegūti likumā noteiktajā kārtībā, kā arī izskaidro lietas dalībniekiem viņu tiesības un pienākumus un procesuālo darbību izdarīšanas vai neizdarīšanas sekas. Lai sasniegtu labāko galarezultātu tiesvedībā, iespējams, ir vērts padomāt par juridiskā pakalpojuma piesaisti tiesvedības procesā.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!