DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Ekonomikas ministrs ar vēsturiski lielāko Latvijas uzņēmēju delegāciju darba vizītē apmeklē Ukrainu

Šajās dienās ārvalstu vizītē Ukrainā atrodas ekonomikas ministrs Viktors Valainis, kurp kopā ar viņu devušies teju 50 Latvijas uzņēmēju, lai stiprinātu jau esošās vai veidotu pavisam jaunas ekonomiskās attiecības. Vizītes laikā notiek arī Latvijas un Ukrainas biznesa forums, kā arī virkne biznesa tikšanos.

“Mans uzstādījums, plānojot vizīti Ukrainā, bija veidot iespējami plašu uzņēmēju delegāciju, kas, manuprāt, mums ir izdevies, aizvedot uz Ukrainu vēsturiski lielāko Latvijas uzņēmēju skaitu, norāda ekonomikas ministrs.

Viņš uzsver, ka būtisks vizītes mērķis ir arī nepieciešamība akcentēt atbalstu Ukrainu un simboliski parādīt, ka Latvija ir ieinteresēta ne tikai turpināt, bet pat stiprināt abu valstu ekonomisko sadarbību, jo kara apstākļos tieši spēcīgai ekonomika ir būtisks papildus virzītājspēks ceļā uz Ukrainas uzvaru.

“Esam gatavi atbalstīt Ukrainu ne tikai ar ziedojumiem, bet arī kopumā stiprinot gan Ukrainas, gan Latvijas ekonomisko attīstību. Plašā uzņēmēju delegācija ir pierādījums tam,  ka Latvijas uzņēmējiem ir patiesi liela interese par izaugsmes un sadarbības iespējām Ukrainā, tāpēc ir jāliek lietā pieejamie valsts pārvaldes resursi, lai maksimāli palīdzētu šādu iespēju realizēšanā,” atzīst V. Valainis.

Vizītes ietvaros notiek Latvijas-Ukrainas Starpvaldību komisijas ekonomiskās, rūpnieciskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības jautājumos sanāksme, kurā plānots pārrunāt abu valstu ekonomisko sadarbību, kā arī Latvijas atbalstu Ukrainas atjaunošanas darbos. Būtiska loma ministra vizītes ietvaros atvēlēta jautājumiem, kas saistīti ar kara laikā bojātās Ukrainas elektroapgādes sistēmas atjaunošanu.

Kā zināms, Latvija Ukrainas rekonstrukcijas procesā īpaši atbalsta Čerņihivas apgabalu, kam kopumā turpmākajos trīs gados tiks atvēlēti 15 miljoni eiro.  Palīdzību 6 miljonu eiro apmērā (ik gadu pa 2 miljoniem eiro) organizē Ekonomikas ministrija, piesaistot Latvijas uzņēmējus.

Kopā ar ekonomikas ministru vizītē Ukrainā atrodas arī Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Edmunds Valantis, kā arī vairāku citu Latvijas valsts institūciju pārstāvji.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI