Atkārtoti iegūstot bezdarbnieka statusu, no jauna tiek vērtētas tiesības uz pabalstu

J
jautā:
17. oktobrī, 2024
Artūrs

Sveiki! Esmu bezdarbnieks, un man ir piešķirts bezdarbnieka pabalsts, bet pirmo bezdarbnieka pabalstu saņemšu tikai pēc diviem mēnešiem. Ja līdz tam laikam atkal atradīšu darbu un nesaņemšu bezdarbnieka pabalstu pat par pirmo mēnesi, vai man būs iespēja atkal pieteikties bezdarbniekos un saņemt bezdarbnieka pabalstu, ja, piemēram, pēc kāda laika sapratīšu, ka darbs man neder? Vai tomēr nāksies nostrādāt pilnu gadu un tikai pēc tam būs iespēja atkal pieteikties bezdarbnieka pabalstam?

A
atbild:
Šodien
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pārtraucot jauniegūtās darba attiecības un atkārtoti iegūstot bezdarbnieka statusu, no jauna tiks izvērtētas jūsu tiesības uz bezdarbnieka pabalstu.

Ja Nodarbinātības valsts aģentūra būs piešķīrusi bezdarbnieka statusu, tad pabalstu piešķirs, ja:

  • kopējais apdrošināšanas (darba) stāžs būs ne mazāks par vienu gadu;
  • Latvijā būs veiktas sociālās apdrošināšanas iemaksas ne mazāk kā 12 mēnešus pēdējo 16 mēnešu periodā.

Ja darbinieks ar darba devēju savstarpēji vienojas par darba attiecību pārtraukšanu, tad pabalstu piešķir no dienas, kad bezdarbnieks iesniedz iesniegumu pabalsta piešķiršanai. Ja darba attiecības ir pārtrauktas pēc darbinieka iniciatīvas, tad pabalstu piešķir ne agrāk kā divus mēnešus pēc bezdarbnieka statusa piešķiršanas un pirmais pabalsts tiek saņemts tikai trešajā mēnesī.

Ja vēlaties iegūt detalizētāku informāciju savā konkrētajā dzīves situācijā, tad ieteicams sazināties ar Valsts sociālās apdrošināšanas  aģentūru, rakstot uz konsultacijas@vsaa.gov.lv  vai zvanot uz 64507020.