DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. martā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Ministru kabinetam jāizstrādā rīcības plāns plašākam atbalstam topošajiem un jaunajiem vecākiem

FOTO: Evija Trifanova, LETA

Ministru kabinetam jāizstrādā rīcības plāns plašākam atbalstam topošajiem un jaunajiem vecākiem – grūtniecības laikā, dzemdībās un pēcdzemdību laikā. To noteic Saeimā trešdien, 27.martā, pieņemtais lēmums, atbalstot kolektīvo iesniegumu “Emocionāls un praktisks atbalsts grūtniecībā, dzemdības un pēcdzemdību posmā”. Kolektīvais iesniegums tālākai izvērtēšanai nodots arī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai. 

Saeima noteikusi, ka progresa ziņojums par rīcības plāna izstrādi Ministru kabinetam Saeimā jāiesniedz līdz šī gada 30.septembrim. 

“Iniciatīvas autori ļoti precīzi un detalizēti aprakstījuši tās daudzšķautņainās problēmas, ar ko saskaras topošie un jaunie vecāki, un vēlamo atbalstu, lai mazinātu spriedzi, kas ienāk ģimenē līdz ar bērna dzimšanu. Tāpēc iniciatīva pelnījusi, lai to virzītu valdībā atbilstošas rīcībpolitikas izstrādei, vienlaikus lemjot arī par nepieciešamo finansējumu,” iepriekš akcentēja par kolektīvo iesniegumu virzību atbildīgās Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns. 

Saeimā iesniegto kolektīvo iesniegumu parakstījuši 10 297 pilsoņi, un tajā iniciatīvas autori aicina parlamentu izvērtēt iespēju paplašināt valsts atbalstu jaunajiem vecākiem. Iesnieguma autori rosina ieviest divas līdz trīs preventīvas konsultācijas, lai praktiski un informatīvi sagatavotos dzemdībām, kā arī sniegt plašāku atbalstu sievietēm pēc dzemdībām, tostarp valsts apmaksātas analīzes un citus izmeklējumus, fizioterapeita un psiholoģisko atbalstu. Tāpat liels atbalsts jaunajam māmiņām būtu nepārtraukts kvalificēta speciālista atbalsts dzemdību laikā un vismaz divas stundas pēc tām, norāda kolektīvā iesnieguma autori.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI