DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. martā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Latviešu valoda un tās konstitucionāla aizsardzība ir gan Eiropas vērtība, gan nacionālās drošības jautājums 

Piektdien, 1.martā, tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere konferencē “Konstitucionālo tiesu loma Eiropu vienojošo kopējo vērtību konkretizācijā” uzsvēra latviešu valodas kā vienīgās valsts valodas lomu vienotas sabiedrības veidošanā, kas kara un hibrīddraudu apstākļos ir nacionālās drošības garants. Tieslietu ministre arī norādīja, ka Satversmes tiesa ir uzstādījusi augstu latiņu, izvērtējot lietas apstākļus atbilstoši Latvijas aktuālajai situācijai un kontekstam lietā par to Krievijas pilsoņu latviešu valodas zināšanu pārbaudi, kuriem izsniegtas uzturēšanās atļaujas Latvijā.    

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere skaidro: “Satversmes tiesa atzina, ka valsts pamatpienākums ir nacionālās drošības garantēšana. Spriedumā jo īpaši tika likts uzsvars uz šī brīža ģeopolitisko situāciju, kā arī Latvijas vēsturisko kontekstu. Latvijas robežvalsts Krievijas Federācija, kas ir atzīta par terorismu atbalstošu valsti, joprojām veic agresīvas gan militāras, gan hibrīda aktivitātes pret neatkarīgām valstīm. Un personas, kuras uztur lojalitātes saites ar šādu valsti, rada drošības riskus arī mums, kaut arī neesam tieši militāra konflikta upuri.”   

Inese Lībiņa-Egnere akcentēja, ka laikā, kad Eiropas vērtību pamatu tiešā veidā mēģina satricināt Kremļa īstenotais asiņainais karš netālu no mūsu robežām, mums pašiem sev ir jāatgādina, kas ir mūsu kopējās – Eiropas –  pamatvērtības.   

Visiem kopā nelokāmi iestājoties par brīvību, demokrātiju, tai skaitā pašaizsargājošo demokrātiju, cilvēktiesībām un tiesiskumu kā mūsu kopīgām vērtībām, mēs varam būt vienoti Eiropā. Tieši konstitucionālo tiesu uzdevums ir būt tiesiskuma sardzē, lai iedzīvinātu šo starptautisko apziņu nacionālajā tiesību sistēmā,” skaidro tieslietu ministre.  

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI