DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. februārī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Inese Lībiņa-Egnere, tiekoties ar Itālijas tieslietu ministru: iesaldēts konflikts turpinās pakļaut Ukrainas bērnus deportācijām

Publicitātes foto.

Otrdien, 20. februārī, Romā Latvijas tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere tikās ar Itālijas tieslietu ministru Karlo Nordio (Carlo Nordio). Darba vizītes laikā puses apsprieda atbalstu Ukrainai, tostarp Krievijas nolaupīto Ukrainas bērnu atgriešanā, un sadarbības iespējas.

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere: “Latvija augsti vērtē Itālijas ieguldījumu mūsu valsts drošības stiprināšanā. Esam vienisprātis, ka Krievija, nežēlīgi nolaupot vairāk nekā 20 000 Ukrainas bērnu ģimenēm, pārkāpj Ženēvas konvenciju un veic genocīdu pret Ukrainas tautu. Bērniem tiek izdzēsta viņu identitāte un atņemta viņu kultūra un valoda. Mums ir jāpalīdz Ukrainai uzvarēt karā, jo iesaldēts konflikts nevedīs pie atrisinājuma un Krievijas pagaidu okupētajās teritorijās bērni vēl būs pakļauti deportāciju draudiem. Tādēļ mums, demokrātiskajām valstīm, kopā ir jāstrādā, lai izmantotu visus diplomātiskos un tiesiskos rīkus, kā atgriezt bērnus mājās.”

Itālijas tieslietu ministrs uzsvēra, ka Ukraina šobrīd uzskatāma par Eiropas ārējo robežu brīvībai un demokrātijai. Karlo Nudio salīdzināja Krievijas rīcību, nolaupot bērnus, ar nacistisko Vāciju. Lai sniegtu atbalstu Ukrainas tieslietu sistēmai, panākta vienošanās par to, ka Itālijas universitātes maģistratūrā sagatavos 15 ukraiņu tiesnešus.

Inese Lībiņa-Egnere un Karlo Nudio arī apsprieda organizētās noziedzības apkarošanas jautājumus. Itālijas tieslietu ministrs norādīja, ka Itālijā mainījusies organizētās noziedzības struktūra. Šobrīd, galvenokārt, šādi noziegumi ir saistīti ar digitālo vidi un  nelegālo migrantu pārvietošanu, kas ir uzskatāma par Eiropas kopējo problēmu. Tāpat ministrs pauda bažas par fentanila, lētas un nāvējošas narkotikas, ātro izplatīšanos Eiropā. Latvijas tieslietu ministre uzsvēra, ka šobrīd Latvijā tiek īstenota kriminālsodu reforma, lai stiprinātu valsts drošību atbilstoši mūsdienu izaicinājumiem.

Puses apsprieda arī pieredzi vardarbības mazināšanā ģimenē un pret sievietēm. Latvijas un Itālijas tieslietu ministri vienojās par ciešāku sadarbību prokuroru un tiesnešu mācību satura veidošanā jaunās Tieslietu akadēmijas ietvaros, kas Latvijā darbu uzsāks nākamgad. Puses  arī par ciešāku sadarbību EPPO darbības paplašināšanā, tostarp Eiropas Savienības sankciju pārkāpumu uzraudzībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI