DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. martā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāra amatā Ministru kabinets apstiprina Laimu Letiņu 

Lai nodrošinātu Uzņēmumu reģistra uzdevumu efektīvu un pienācīgu izpildi, tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere otrdien, 26. martā, Ministru kabineta sēdē virzīja apstiprināšanai Laimas Letiņas kandidatūru Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāra amatā. Pretendente guva vienbalsīgu valdības atbalstu. 

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere uzsver: “Apsveicu Laimu Letiņu ar iecelšanu Uzņēmuma reģistra galvenā valsts notāra amatā. Laima Letiņa ir augsti profesionāla speciāliste ar plašu pieredzi un skatījumu. Uzņēmumu reģistra galvenais uzdevums šobrīd ir celt iestādes analītiskās spējas, stiprinot drošu un ilgtspējīgu komercdarbības vidi, kā arī turpināt uzsākto ceļu, piedāvājot klientiem arvien mūsdienīgākus pakalpojumus. Jaunu uzņēmumu dibināšana un izmaiņas uzņēmumu reģistrācijas datos jāpiedāvā ātri un bez liekas birokrātijas. Tas ir tiesiskas valsts konkurētspējas jautājums. Savukārt spēja atpazīt riskus saistībā ar patiesajiem labumu guvējiem un sankciju ievērošanu ir izšķiroša, rūpējoties par valsts drošību. Novēlu veiksmi īstenot to visu dzīvē. 

Norādāms, ka saskaņā ar Valsts civildienesta likumu, tieslietu ministrs pēc izvirzītās kandidatūras apstiprināšanas Ministru kabinetā ieceļ amatā padotības iestādes vadītāju termiņā uz pieciem gadiem. L. Letiņa Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāra amatā stāsies šī gada 2. aprīlī. 

Jau ziņots, ka Valsts kancelejas izsludinātais atklātais konkurss uz Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāra amatu norisinājās trīs kārtās un noslēdzās šī gada marta sākumā, konkursā uzvarot L.Letiņai. 

Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs ir tieslietu ministra pārraudzībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas Latvijas Republikas teritorijā reģistrē tiesību subjektus un juridiskus faktus, piemēram, komersantus un to filiāles, biedrības un nodibinājumus, reliģiskās organizācijas, komercķīlas u.c., kā arī nodrošina normatīvajos aktos noteikto ziņu (par reģistrētajiem tiesību subjektiem un juridiskajiem faktiem) publisku ticamību un pieejamību. 

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI