DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. februārī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

VID muitas amatpersonas liedz nelikumīgi pārvietot 70 000 cigarešu  

Publicitātes foto

Veicot muitas kontroles pasākumus Ventspils ostā, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa 70 000 (3500 paciņas) cigarešu nelikumīgu pārvietošanu. Cigaretes bija noslēptas vieglās automašīnas, kas bija ceļā uz Zviedriju, durvīs, grīdā un citās slēptuvēs.    

Vakar, 2024. gada 1. februārī, muitas kinologs ar darba suni veica transportlīdzekļu kontroli pirms to uzbraukšanas uz prāmja, kas kursē no Ventspils uz Zviedrijas ostas pilsētu Nīnashamnu. Pārbaudes laikā darba suns izrādīja pastiprinātu interesei par kādu vieglo automašīnu ar Lietuvas Republikas valsts reģistrācijas numuru. Muitas amatpersona pieņēma lēmumu novirzīt transportlīdzekli padziļinātās kontroles veikšanai.  

Veicot padziļināto kontroli, muitnieki atklāja, ka bagāžas nodalījuma grīdā ir speciāli izveidota slēptuve, kas pilna ar cigarešu paciņām. Arī automašīnas grīdā zem sēdekļiem tika konstatētas slēptuves, kas bija izveidotas tā, lai cigaretēm varētu piekļūt no sliekšņiem. Turpinot pārbaudi, muitas amatpersonas konstatēja, ka cigaretes ir paslēptas arī durvīs, zem motora telpas pārsega apšuvuma, sēdekļu atzveltnēs.  

Kopumā transportlīdzeklī tika konstatēti 70000 cigarešu (3500 paciņas cigarešu) “NZ Gold” un “Minsk Capital” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām. Nesamaksātā nodokļu summa par šādu daudzumu cigarešu ir aptuveni 14 000 eiro. 

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietas materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmuma pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI