DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. septembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Valdība atbalsta T. Platača kandidatūru Finanšu izlūkošanas dienesta priekšnieka amatam

12. septembrī Ministru kabinets atbalstīja Toma Platača iecelšanu Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) priekšnieka amatā, un viņa kandidatūra tiks ieteikta apstiprināšanai Saeimai.

Šobrīd T. Platacis strādā FID, kurā viņš no 2019. gada ieņēmis dažādus amatus, tai skaitā kopš 2022. gada vidus bijis FID priekšnieka pienākumu izpildītājs. Viņš bijis arī Stratēģiskās analīzes nodaļas vadītājs, Sadarbības koordinācijas nodaļas vadītājs un no 2020. gada – FID priekšnieka vietnieks. Pirms tam T. Platacis strādājis advokātu birojā Deloitte Latvia par juristu.

T. Platacis Latvijas Universitātē ieguvis profesionālo maģistra grādu tiesību zinātnē un jurista kvalifikāciju. Papildus tam viņš 2021. gadā kļuvis par sertificētu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas speciālistu.

Saskaņā ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumu FID priekšnieku pēc Ministru kabineta ieteikuma uz pieciem gadiem amatā ieceļ Saeima.

FID priekšnieka amata pretendentu atlasi veica komisija, kuru vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā bija ģenerālprokurors Juris Stukāns, Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs, Finanšu ministrijas valsts sekretāre Baiba Bāne, Satversmes aizsardzības biroja direktors Egils Zviedris un Valsts drošības dienesta priekšnieks Normunds Mežviets. Tāpat pretendentu vērtēšanā ar padomdevēja tiesībām piedalījās Finanšu sektora attīstības padomes, Latvijas Bankas padomes un Latvijas Darba devēju konfederācijas deleģēti pārstāvji.

Konkursa trešajā kārtā, kurā tika pārbaudītas pretendentu vadības kompetences (pārmaiņu vadīšana, lēmumu pieņemšana, stratēģiskais redzējums, komandas vadīšana, rezultātu sasniegšana), T. Platacis ieguva augstu novērtējumu – “ļoti labi”. Konkurss noslēdzās šī gada 10. augustā, un konkursa komisija pieņēma lēmumu atzīt T. Plataci par pretendentu, kurš vislabāk atbilst vakantā amata prasībām.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI