DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. februārī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

RTU un biedrība «Tavi draugi» aicina uz labdarības koncertu Ukrainas atbalstam «Caur gaismu Ukrainā»

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Lai iegādātos kara plosītās Ukrainas skolām un bērnudārziem tik ļoti nepieciešamos ģeneratorus, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sadarbībā ar biedrību «Tavi draugi» rīko labdarības koncertu «Caur gaismu Ukrainā», kurā piedalīsies RTU kultūras kolektīvi un sabiedrībā pazīstami mākslinieki. Koncerts notiks piektdien, 17. februārī, plkst. 19.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē, un visi biļešu ieņēmumi tiks izmantoti, lai iegādātos ģeneratorus, kurus Ukrainā nogādās biedrības «Tavi draugi» brīvprātīgie.

Labdarības koncertā piedalīsies RTU vīru koris «Gaudeamus», RTU jauktais koris «Vivere», RTU postfolkloras grupa «Daba san», kā arī īpašie viesi – dziedātāja Katrīna Dimanta un grupas «DAGAMBA» mūziķi Valters Pūce un Dainis Tenis. 

Kamēr Ukraina nav sasniegusi savu mērķi un uzvarējusi nežēlīgajā cīņā pret Krievijas iebrucējiem, RTU kultūras kolektīvi uzskata, ka Latvijai ir jāturpina būt līdzās Ukrainai un palīdzēt, cik vien tas ir iespējams. Mūziķi savu palīdzību var sniegt koncertējot. Tāpēc RTU vīru koris «Gaudeamus» un tā mākslinieciskais vadītājs Ivars Cinkuss, RTU jauktais koris «Vivere» un mākslinieciskais vadītājs Gints Ceplenieks, RTU postfolkloras grupa «Daba san» un mākslinieciskā vadītāja Linda Zonne-Zumberga kopā ar Katrīnu Dimantu un «DAGAMBA» mūziķiem Valteru Pūci un Daini Teni ir izveidojuši īpašu koncertprogrammu un aicina ikvienu iegādāties biļetes uz koncertu «Caur gaismu Ukrainā».

Biļetes iespējams nopirkt «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā, to cena – no 10 līdz 50 eiro.

Jau gandrīz gadu – kopš 2022. gada 24. februāra – Ukraina ir ierauta postošā karā, cīnoties par savu zemi, savu brīvību un neatkarību un tādējādi aizstāvot mieru un demokrātiskās vērtības visā Eiropā. RTU jau no pirmajām kara dienām ir solidarizējusies ar ukraiņiem un regulāri atbalstījusi Ukrainu un tās iedzīvotājus, piedāvājot iespēju ukraiņu studentiem, mācībspēkiem un zinātniekiem turpināt studēt un strādāt RTU, organizējot ziedojumu kampaņu, lai finansiāli atbalstītu kara laikā Latvijā ieceļojušos ukraiņus, labdarības akcijā sarūpējot Ukrainā dzīvojošajiem bērniem ikdienā nepieciešamo. Palīdzība Ukrainai tiks turpināta.

Video – «Gaudeamus» mākslinieciskais vadītājs Ivars Cinkuss aicina uz koncertu – www.youtube.com/watch?v=R2eA6V_2ucE

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI