DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. decembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Noziedzība
1
1

IDB nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret VP amatpersonu par dienesta viltojumu

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Iekšējās drošības birojs (IDB) Liepājas prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes kārtības policijas amatpersonu par dienesta viltojumu.

Minētā VP amatpersona, pildot dienesta pienākumus ceļu satiksmes uzraudzības jomā, iespējams, veica apzinātu dienesta viltojumu nolūkā palīdzēt citai VP amatpersonai izvairīties no likumā paredzētās atbildības par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu, atrodoties alkohola ietekmē.

Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks norāda: “IDB un citu tiesībsargājošo iestāžu efektīva sadarbība ir izšķiroši svarīga gan valsts amatpersonu iespējami veiktu noziedzīgo nodarījumu prevencijā, gan to identificēšanā un atklāšanā. Arī šis Valsts policijas amatpersonas iespējami veiktais noziedzīgais nodarījums tika atklāts, pateicoties Valsts policijas kolēģu vērībai un atbilstošai rīcībai, un ir pamats pārliecībai, ka Valsts policijā uzsāktais pārmaiņu process pozitīvi ietekmēs arī šī dienesta iekšējās kontroles sistēmu efektivitāti un, līdz ar to, mazinās arī šādu noziedzīgu nodarījumu skaitu.”

Par minēto VP amatpersonas iespējami veikto noziedzīgo nodarījumu prokuratūrai ir nodots kriminālprocess kriminālvajāšanas uzsākšanai par Krimināllikuma 327. panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu, un pašlaik Valsts policijas amatpersonai ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tai skaitā aizliegums pildīt amata pienākumus.

IDB atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

2020. gada 1. novembrī apritēja pieci gadi kopš IDB dibināšanas, un šo gadu laikā Biroja izmeklētie kriminālprocesi ir kļuvuši apjomīgāki un sarežģītāki - ir būtiski palielinājusies to izmeklēšanas efektivitāte, to ietvaros tiek reģistrēts aizvien vairāk noziedzīgu nodarījumu, kā arī pieaug kriminālprocesā iesaistīto personu loks. IDB kopš tā dibināšanas vada tā priekšnieks Valters Mūrnieks un šī gada 28. jūlijā, nozares vadībai un Ministru kabinetam atzinīgi novērtējot Iekšējās drošības biroja līdz šim paveikto, Ministru kabinets pagarināja V. Mūrnieka pilnvaru termiņu IDB priekšnieka amatā uz pieciem gadiem, līdz 2025. gada 31. oktobrim.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU