DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. decembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Vidzemes Augstskola saņem prestižo balvu “Platīna pele”

FOTO: LIKTA

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) ikgadējā konferencē, kas norisinājās 5. decembrī, apbalvoti informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) nozares gada balvas “Platīna pele” laureāti.  Kategorijā "Labākā kiberdrošības iniciatīva" augstāko atzinību šogad ieguvusi Vidzemes Augstskola.

Novērtējot ieguldījumu kiberdrošības speciālistu izglītībā un sagatavošanā, balva “Platīna pele” kategorijā "Labākā kiberdrošības iniciatīva" pasniegta Vidzemes Augstskolā, kura konkursā piedalījās ar projektu "Jaunas Maģistra studijas programmu izveide un aprobācija Vidzemes Augstskolā" (Nr.8.2.1.0/18/A/011). Apbalvošanas pasākumā augstskolu pārstāvēja ViA Akadēmiskā un zinātņu prorektore, docente, pētniece un SSII direktore Ginta Majore, kā arī Informācijas tehnoloģiju studiju virziena vadītāja vietnieks studiju programmā "Kiberdrošības inženierija" Ivars Majors.

Balvai “Platīna Pele 2019” kategorijā  "Labākā kiberdrošības iniciatīva" bija nominēti vēl divi projekti: “Tet” pakalpojumu atteices uzbrukumu aizsardzība sistēma “Tornado” un elektroierīču ražotāja “Samsung Electronics Baltics” iniciatīva “Skolēna digitālais IQ”, kura saņēma Aizsardzības ministrijas goda rakstu.

Šogad bija iespēja pieteikt darbus tādās kategorijās kā mākslīgā intelekta risinājums sabiedrībai un biznesam, uzņēmuma digitālā transformācija, valsts digitālā transformācija, labākais e-skolotājs, labākā kiberdrošības iniciatīva, kā arī veiksmīgākais e-paraksta integrācijas risinājums.

Gada balva “Platīna pele” dibināta 2007. gadā ar mērķi apzināt veiksmīgākos, Latvijā radītos digitālos risinājumus, novērtēt izcilākos projektu autorus un izstrādātājus, veicināt izpratni par jēgpilnu tehnoloģiju pielietojumu – sabiedrībā, biznesā, pārvaldē un izglītībā. Balva “Platīna pele” ir nozares prestižākais apbalvojums, kas akcentē veiksmīgākos Latvijā radītos digitālos risinājumus un aicina novērtēt tehnoloģiju aizvien pieaugošo lomu mūsu ikdienā.

Projekta "Jaunas Maģistra studijas programmu izveide un aprobācija Vidzemes Augstskolā" rezultātā tiks izveidotas piecas starptautiskas maģistra studiju programmas: "Mediju un informācijas pratība", "Virtuālā realitāte un viedās tehnoloģijas", "Kiberdrošības inženierija", "Stratēģiskā komunikācija un pārvaldība" un tūrisma studiju programma sadarbībā ar Satakuntas Augstskolu Somijā.

Elektroniskā pieteikšanās studiju programmā "Kiberdrošības inženierija" 2020./21. akadēmiskajā gadā būs pieejama jau no 2020.gada jūnija. Informācijai sekot var www.va.lv

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU