Pandēmijas laikā gūtā pieredze un citi apstākļi aizvadītajā gadā noteica izmaiņas tiesiskajā regulējumā saistībā ar darbnespējas jeb slimības lapas A izsniegšanu…
Normatīvais regulējums paredz noteiktus gadījumus, kad, iestājoties darbnespējai, ārsts nodarbinātajam E-veselības sistēmā noformē darbnespējas lapu B. Tās apmaksāšana…
No šā gada 1. jūlija tiek palielināts minimālo pensiju un vairāku citu sociālās drošības maksājumu apmērs.
Pašnodarbinātais var strādāt atšķirīgās jomās un saņemt ļoti dažādus ienākumus. Nodokļu nastas atvieglošanas aizstāvji bieži vien kā pirmo piemēru…
Sociālā apdrošināšana bezdarba gadījumā ir pieejama tikai darba ņēmējiem. Iestājoties nedienai, kad pazaudēts darbs, astoņus mēnešus var saņemt bezdarbnieka…
Slimības pabalsts ir nozīmīga sociālās apdrošināšanas garantija darba ņēmējiem, jo no algas veiktās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas…
Tiesības uz paternitātes pabalstu jaundzimušo bērnu tēvi var izmantot jau sešpadsmito gadu. Paternitātes pabalstu, ko maksā par 10 kalendāra dienu atvaļinājuma laiku,…
Kopš 2023. gada vecāku pabalsta kopējā periodā ietilpst nenododamā daļa – katram no vecākiem tie ir divi mēneši. Nenododamo daļu var saņemt tad, ja vecāks…
No 2021. gada 1. jūlija ar likumu noteiktās minimālo iemaksu prasības galvenais mērķis ir iesaistīt sociālās apdrošināšanas sistēmā iespējami vairāk iedzīvotāju,…
Šogad Latvijā ir noslēgusies pensionēšanās vecuma celšana. Kopš 2014. gada pensijas vecums ik gadu pieauga par trim mēnešiem, līdz sasniedza…
2024. gada 1. oktobrī indeksēs pensijas un atlīdzības vai to daļu, kas nepārsniedz 683 eiro. Tā ir par 74 eiro lielāka summa nekā pērn. Labklājības ministrija informē,…
No iepriekšējā gada 1. augusta bērna tēvam ir tiesības uz 10 darba dienu atvaļinājumu, nevis kalendāra dienām, kā bija noteikts pirms tam, turklāt arī paternitātes pabalstu…
No 1. oktobra mainīta vidējās iemaksu algas aprēķināšanas kārtība bezdarbnieka pabalstam situācijās, kad slimības pabalsta saņemšanas laikā vai bērna kopšanas,…
Ja nomiris vecāks, kurš bijis sociāli apdrošināts, tad viņa bērniem tiek sniegts atbalsts – valsts ik mēnesi maksā apgādnieka zaudējuma pensiju. Savukārt,…
Lai finansētu nākamā gada budžeta vajadzības, valsts koriģēs līdzšinējo trīs līmeņu pensiju sistēmu, noņemot no 2. līmenim atskaitāmās iemaksu likmes vienu procentu…
Sadarbībā ar sociālo partneru organizācijām – Latvijas Darba devēju konfederāciju un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību – Labklājības ministrija ir sagatavojusi…
Kopš 1996. gada apdrošināšanas stāžu veido periodi, kuros veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. Kopējais stāžs ir…
Slimības lapu izsniegšanas un anulēšanas kārtību no 2024. gada 25. jūnija regulē jauni Ministru kabineta noteikumi. Infografikā skaidrojam aktuālo normatīvo regulējumu…
No nākamā gada 1. janvāra vecāku pabalsta saņēmēji, kuri strādā un neatrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, saņems vecāku pabalstu 50 procentu apmērā no aprēķinātā,…
Nosakot tiesības uz sociālās apdrošināšanas pabalstiem, to apmēra noteikšanai aprēķinos izmanto pakalpojuma pieprasītāja vidējo iemaksu algu. Ja aprēķina…