Turpinot aizsākto tēmu par atvieglojumiem cilvēkiem ar invaliditāti, LV portāls šajā reizē informē par to, kādi atvieglojumi paredzēti gan strādājošiem, gan nestrādājošiem…
Arī strādājošiem un nestrādājošiem cilvēkiem ar 3.grupas invaliditāti valsts ir paredzējusi atbalstu, kas ir gan finansiāls atspaids, gan piekļuve sociālajiem pakalpojumiem.
Trūcīgā statusa piešķiršanai ikmēneša ienākumu kritērijs valstī ir viens, taču maznodrošinātā statusam ienākumu līmeni nosaka pašvaldība, un tas valstī atšķiras gandrīz…
Cilvēki, kam nosaka invaliditāti, vienlaikus ar tās iegūšanu iegūst arī tiesības uz dažādiem atvieglojumiem. Tie ir paredzēti gan strādājošiem, gan nestrādājošiem cilvēkiem…
Jau no 1. aprīļa trūcīgā statusu var iegūt arī kredītu maksātāji. Tāpat pašvaldība savos saistošajos noteikumos drīkst paredzēt, ka cilvēka ienākumi ir tikai tā naudas…
Sociālās palīdzības sniegšanai no 2021. gada mainīta kārtība, kādā tiek noteikts trūcīgās un maznodrošinātās mājsaimniecības statuss un aprēķināts garantētais…
Arī nākamgad būs vairākas izmaiņas sociālajā jomā. Tās nosaka jaunas tiesību aktu normas, un turpinās arī jau iepriekš likumos paredzētā regulējuma pakāpeniska piemērošana.…
Vecuma vai invaliditātes dēļ nevarīgam cilvēkam tuvinieki var lūgt aprūpi mājās. Tas ir likumā paredzēts pašvaldības sociālais pakalpojums, par ko maksātspējīgajam…
Lai cik slims vai trūcīgs ir iedzīvotājs, viņš arī sirmā vecumā nepaliks bez sociālās aprūpes. Pašvaldību ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās…
Kopš šīs nedēļas valsts portāls latvija.lv piedāvā vēl trīs informatīvos pakalpojumus internetā. Iedzīvotāji var patstāvīgi iegūt ziņas par sociālās apdrošināšanas…
Patlaban pašvaldības nodrošināto sociālo aprūpi mājās saņem vairāk nekā 10 000 Latvijas iedzīvotāju. Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu organizācijas nodaļas…
Latvijā patlaban bezdarbnieka pabalstu saņem apmēram 40 tūkstoši darbu zaudējušo. Nereti cilvēks nevilšus nonāk situācijā, kad pabalsta maksājums var tikt pārtraukts un atņemts…
Katram bezmaksas tālrunim ir noteikts mērķis: uz vienu zvana, lai sauktu palīgā, uz citu – lai risinātu problēmu, vēl uz citu – lai izrunātu kādu sasāpējušu jautājumu.
Dzīvē var pienākt brīdis, kad cilvēkam, lai tas varētu iespējami pilnvērtīgi dzīvot, ir nepieciešami tehniskie palīglīdzekļi, piemēram, protēzes, īpaši apavi vai ratiņkrēsls.…
Ja uz skolu jāsauc policisti, lai savaldītu kauslīgus pusaudžus, ar audzināšanas lietām kaut kas patiešām ir sagājis grīstē. Bērnu uzvedības traucējumi, saskarsmes grūtības,…
No šā gada 1.jūlija pabalsts cilvēkam ar invaliditāti, kuram nepieciešama kopšana, būs 213,43 eiro mēnesī. Palielinās arī pabalstus cilvēkiem ar pirmās un otrās invaliditātes…
Lai mazinātu energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma negatīvo ietekmi, šajā apkures sezonā valsts par katru bērnu izmaksās atbalstu 50 eiro mēnesī, savukārt dažādu pensiju…
Apgalvojumi, ka cilvēku, kam saistībā ar nekustamo īpašumu ir nenokārtotas parādsaistības, nedrīkst tā vienkārši izlikt uz ielas, ir tikai pieņēmumi. Atbilstoši Civilprocesa…
Nomirst cilvēks. Bēdām par aizgājēju neizbēgami līdzi nāk arī rūpes un izdevumi. Par to, vai un kā valsts palīdz šādos gadījumos, portāls LV.LV skaidrojumu meklēja Labklājības…
Līdz ar būtiskiem grozījumiem Civilprocesa likumā tiesu izpildītāji kopš 1. februāra nedrīkst vērst piedziņu pret vairākiem pabalstu veidiem. Tikmēr likuma daļa par piedziņu…