Biežāk nolūzuši koki ir stipra negaisa radītās sekas. Parasti vējš vai nu kokiem nolauž lielus zarus un galotnes, vai nu tie sasveras un izgāžas ar saknēm, nosprostojot ielas,…
Svaigs gaiss ir viens no cilvēka veselības garantiem. Tiesa, nevienam nav noslēpums, ka lielpilsētās gaiss ir piesārņots. Šī gada sākumā Rīgā izveidojās smogs, kā arī atklājās…
Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) projektu konkursos zaļais iepirkums ir obligāts nosacījums un viens no vērtēšanas kritērijiem. Ja cilvēks, iestāde vai organizācija…
Ikviens Latvijas iedzīvotājs ar valsts atbalstu var iegādāties sev pieņemamāko jaunu vai lietotu elektromobili vai ārēji lādējamu hibrīdauto. Atbalsta programmā kopējais pieejamais…
Valdībā ir apstiprināts nolikums, kas jebkuras privātmājas īpašniekam paver ceļu uz atjaunojamo energoresursu izmantošanu. Turklāt konkursa nolikums, salīdzinot ar Klimata pārmaiņu…
Domājot par savas darbības neatgriezenisko ietekmi uz dabu, arvien biežāk cilvēki izvēlas mainīt savus ikdienas paradumus, piemēram, lai neradītu daudz plastmasas atkritumu, vienreizējas…
LV portālam: RŪTA BENDERE, Latvijas Atkritumu saimniecības asociācijas valdes priekšsēdētāja
Siltums mājoklī – pēc vajadzības, samaksa par siltumu – atbilstoša patērētajam enerģijas apjomam. Tas droši vien ir ikviena daudzdzīvokļu mājas iemītnieka sapnis. Viens…
Elpošana ir tik dabiska, ka neviens par šo procesu pat neaizdomājas, ja vien nav jūtama kāda netīkama smaka. Taču tas nenozīmē, ka gaisa piesārņojums nepastāv. Tiek lēsts,…
Šā gada marta un aprīļa notikumu neparedzamā attīstība Japānā skaidri norāda: cilvēks ir iemācījies atbrīvot kodolenerģiju. Diemžēl cilvēks vēl nav tik prasmīgs, lai…
Zaļais dzīvesveids daudziem jau kļuvis par ikdienu, citi vēl tikai mēģina saprast, vai ir gatavi mainīt savus ikdienas paradumus. Dzīvot zaļi nozīmē pievērst daudz lielāku…
Atbalsts elektroenerģijas ražošanai, izmantojot atjaunojamos energoresursus (AER), Latvijā pēdējos gados ir bijis viens no visvairāk apspriestākajiem tematiem. Bija laiks, kad,…
Ik pavasari daudzviet Latvijā plūdi ir aktuāla problēma. Kur atrodas lielākās plūdu risku vietas, kas jāzina iedzīvotājiem, ja nākas saskarties ar šo dabas stihiju?
LV portālam: LINDA LEJA, Vides ministrijas Klimata politikas nodaļas vadītāja
Noteikumi par gaisa piesārņojumu mazinošu pasākumu īstenošanu, uzlabojot mājsaimniecību siltumapgādes sistēmas, stājas spēkā 7. aprīlī un paredz uzsākt Eiropas…
Ar dažādiem politikas plānošanas dokumentiem esam bagāti. Kaut saturs plānošanas „papīram” visbiežāk ir labs, dažkārt stipri jāpiepūlas, lai gludajās frāzēs noķertu…
„Elektromobilis ir automobilis, ko dzen nevis benzīna, bet elektromotors. Biežā akumulatoru pildīšana un to lielais svars ir par iemeslu tam, ka šāda veida auto vēl nav pietiekami…
Vējš svilpo aiz mājas loga, ārā tumšs un nekas nav redzams, meteorologi brīdina par vētras tuvošanos, bet iedzīvotāji turpina savas ikdienas gaitas – tāda ir ierastā situācija…
Klimata pārmaiņām pieņemoties spēkā, arvien aktuālāka kļūst diskusija, kā mazināt nelietderīgu energoresursu izmantošanu, tostarp mājsaimniecībās. Tā dēvētā mazā piesārņotāja…
Aizvadītajos gados Eiropas Savienībai nācies sastapties ar nopietnām problēmām enerģētikas politikā. Secinājumi ir visai dramatiski - klimata pārmaiņu ietekme uz vidi un ekonomiku…