1. februārī stājās spēkā grozījumi Notariāta likumā, kas nosaka, ka laulību šķirt var ne tikai tiesa, bet arī zvērināts notārs. Tas gan iespējams tikai tad, ja vīram un…
Vakar Jānis vēl te strādāja, bet šodien viņa darbā nav. Uz telefona zvaniem neatbild. Arī rīt un parīt viņa darbā nebūs. Paiet nedēļa, mēnesis – Jānis kā ūdenī iekritis.…
Stājoties darbā, par sanitāro grāmatiņu, visticamāk, vajadzēs maksāt topošajam darbiniekam, bet nākamajā gadā un turpmāk obligātā veselības pārbaude jāapmaksā darba…
Jau no 1. aprīļa trūcīgā statusu var iegūt arī kredītu maksātāji. Tāpat pašvaldība savos saistošajos noteikumos drīkst paredzēt, ka cilvēka ienākumi ir tikai tā naudas…
Kādā uzņēmumā darba devējs mudina darbiniekus uz visu vasaru doties bezalgas atvaļinājumā, bet darbinieki grib strādāt un saņemt algu. Savukārt citā uzņēmumā darbinieki…
Dienā pirms valstī noteiktās svētku dienas darbinieki mājup var doties ātrāk. Tā kā Lielā piektdiena ir svētku diena, Zaļajā ceturtdienā darba laiks beidzas vismaz stundu…
Lai anulētu ziņas par deklarēto dzīvesvietu personai, kurai nav tiesiska pamata dzīvot konkrētajā adresē, palīdzība vispirms jāmeklē pašvaldībā.
Bērnu tiesību aizsardzības likums bērniem paredz ne tikai tiesības, bet arī pienākumus. Tos der zināt ne tikai vecākiem, bet arī pašiem bērniem.
Ja zāles noteiktas kā recepšu zāles, aptiekā tās drīkst izsniegt tikai pret attiecīgu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā noformētu ārsta recepti.
Lai cik slims vai trūcīgs ir iedzīvotājs, viņš arī sirmā vecumā nepaliks bez sociālās aprūpes. Pašvaldību ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās…
Vairākus mēnešus gaidītie noteikumi, kas regulē dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtību, stājās spēkā 15. oktobrī. Tajos ir ne tikai redakcionālas izmaiņas, bet…
Darba devējam ir pienākums nodrošināt darba raksturam un nodarbināto fiziskajai slodzei atbilstošu mikroklimatu – gaisa temperatūru, gaisa relatīvo mitrumu un gaisa kustības…
Zvērinātu tiesu izpildītāju padomei, Tieslietu ministrijai un Saeimas Juridiskajam birojam ir vienots viedoklis par to, kādos parāda piedziņas gadījumos parādniekam jāatstāj…
Katram bezmaksas tālrunim ir noteikts mērķis: uz vienu zvana, lai sauktu palīgā, uz citu – lai risinātu problēmu, vēl uz citu – lai izrunātu kādu sasāpējušu jautājumu.
Laikā, kad ģimenes ārsts nestrādā, bet sliktā pašsajūta neļauj gaidīt, Rīgā un citās lielākajās pilsētās pacienti var doties pie dežūrārsta.
Apgalvojumi, ka cilvēku, kam saistībā ar nekustamo īpašumu ir nenokārtotas parādsaistības, nedrīkst tā vienkārši izlikt uz ielas, ir tikai pieņēmumi. Atbilstoši Civilprocesa…
Pirmā mācību gada diena skolēnu strādājošajiem vecākiem nav obligāti piešķirama brīvdiena. Tomēr darba tiesību speciālisti iesaka darba devējiem būt pretimnākošiem un…
Latvijas cietumos pašlaik atrodas vairāk nekā 5000 notiesāto. Lielākā daļa no viņiem gaida un arī sagaida apmeklētājus. Par to, kas jāievēro, dodoties pie kāda apmeklējumā…
Savi pienākumi un tiesības parādu piedziņas procesā ir ne tikai tiesu izpildītājiem, bet arī parādniekiem. Pats galvenais pienākums – parādniekam ar tiesu izpildītāju ir…