Atslogot ģimenes budžetu kaut vai bērna kabatas naudas apmērā droši vien vēlētos katra ģimene, bet, lai tas notiktu, vispirms bērnam jāpiemeklē darbavieta. Lai pirmā pieredze…
Vasaras sezonā bērni ceļo biežāk nekā mācību gada laikā. Likumsakarīgi, ka vecākiem rodas jautājums – kādi dokumenti vajadzīgi, lai bērns, Latvijas valstspiederīgais,…
Pēc Valsts policijas datiem, 2012.gadā policija saņēmusi 5882 iesniegumus par vardarbību skolās. Lai arī normatīvā bāze šādu situāciju nepieļaušanai un novēršanai ir pietiekama,…
Jau krietnu laiku oficiālos nosaukumos bērnudārzi tiek dēvēti par pirmsskolas izglītības iestādēm, bet bērnudārza audzinātājas – par pirmsskolas skolotājām. Statistikas…
Tiem, kas ikdienā nenodarbojas ar īpašumu pirkšanu vai pārdošanu, priekšstats par Valsts zemes dienesta (VZD) funkcijām ir visai aptuvens. Tomēr jebkurš var nonākt situācijā,…
Sēžot skolas solā, vai ikkatrs no mums savulaik ir sajuties tā, ka netiek līdzi skolotājas norādījumiem. Kādam vajag uzmanīgāk ieklausīties, kādam - paskaidrot vēlreiz, kādam…
Pirmais un bieži vien arī izšķirošais dokuments, ar ko iepazīstas darba devējs, izvēloties darbinieku, ir CV (Curriculum Vitae – latīņu valodā) jeb dzīves apraksts. CV ir…
Beidzot noteiktus vispārējās izglītības posmus – 3., 6. un 9.klasi –, skolēniem jākārto valsts pārbaudījumi, savukārt 12.klases beigās – centralizētie eksāmeni. Tomēr…
Sadzīves atkritumi ir neatņemama un likumsakarīga ikdienas sastāvdaļa, kas nenovēršami rodas, lai kādi arī būtu cilvēku ienākumi un preču patēriņa daudzums. Tas, ko var darīt…
Ikviena zemes īpašnieka pienākums ir zināt un arī uzturēt savā īpašumā esošo zemes vienību robežas. Zemes īpašums sākas un beidzas tur, kur apvidū tas apzīmēts ar robežzīmēm.…
Nav šaubu, ka liela daļa valsts, pašvaldību un arī privātajā sektorā strādājošo savus augstskolas diplomus ir ieguvuši vēl PSRS laikā. Šo diplomu vērtība tādēļ nebūt…
Ēst veselīgi nupat jau sāk kļūt gluži vai par modes lietu. Bet cik daudz zinām par to, kādu uzturu patiesi var uzskatīt par veselīgu? Kāds teiks – veģetāru, kāds cits –…
Ērču aktivitātes sezonā der parūpēties ne tikai par savu, bet arī mājdzīvnieku drošību, jo, izrādās, ērces pārnēsā ne tikai cilvēkiem bīstamo encefalītu un Laima slimību,…
Optimismam par ekonomiskās krīzes mazināšanos pagaidām nav reāla pamata – no Latvijas turpina izbraukt tūkstošiem darbspējas vecuma cilvēku, bezdarba līmenis joprojām ir augsts,…
Lauksaimniecība tradicionāli saistās lopkopību un augkopību. Taču ir tāds termins kā netradicionālā lauksaimniecība, un arī šīs nozares pozīcijas pēdējos gados Latvijas…
Latvijā ir spēkā Ģerboņu likums, kas nosaka, ka ģerbonis ir saskaņā ar heraldikas nosacījumiem izstrādāts atsevišķs apzīmējums vai apzīmējumu kopums, kas ietverts noteiktā…
Tradicionāli mācību gada sākumā daudzas Latvijas skolas organizē skolēnu mācību ekskursijas. Tas ir veids, kā dažādot mācību procesu un noteiktu izglītības satura tēmu…
Jautājums par nelegālu senlietu meklēšanu nebūt nav jauns, tomēr Saeimā iesniegtie grozījumi likumā „Par kultūras pieminekļu aizsardzību”, kas paredzēja vien nelielas izmaiņas,…
Bērnu traumatisma ziņā Latvija tradicionāli ir vienā no pirmajām vietām Eiropā. Par ko tas liecina – par vecāku bezatbildību vai valsts vienaldzību pret paaudzi, kas veidos…