Uzturlīdzekļu maksāšanas pienākums ir personiska saistība, kuru nevar mantot. Taču, ja tie izmaksāti no Uzturlīdzekļu garantiju fonda līdzekļiem, tad parādnieka nāves…
Dzīvesvietas deklarēšanas pienākumu nosaka likums, lai persona būtu sasniedzama tiesiskajās attiecībās ar valsti un pašvaldību. Tomēr gadās, ka iedzīvotāji pārāk…
Dāvinājums ir izdevīgs darījums apdāvinātajam, jo tas iegūst mantisku vērtību, taču kā tiesisks darījums tas satur arī noteiktus riskus. Kādus? To LV portālam skaidro…
Marta sākumā Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) nāca klajā ar informāciju, ka nebanku kreditētājs AS “4finance” ilgstošā laika posmā nav pienācīgi…
Saasinoties ģeopolitiskajai situācijai, arī Latvijā ir radusies nepieciešamība meklēt veidus, kā stiprināt valsts aizsardzības spējas, tostarp palielināt bruņoto spēku…
1. aprīlī stājās spēkā plaši grozījumi Civilprocesa likumā, ar kuriem citastarp tiek “aktivizētas” iepriekš pieņemtās Civillikuma normas, kas paredz…
Lai izpildītu Eiropas Savienības direktīvas prasību dalībvalstīm no 2030. gada ieviest ceļu infrastruktūras nodevu, Saeimā iesniegts likumprojekts “Ceļu nodevu likums”.…
Šī gada 1. septembrī tiks izsludināta nākamā tiesneša amata kandidātu atlase, taču tā notiks ar jaunu pieeju, kas paredz iespēju kandidēt konkrētā sākotnējā…
Vai kreditors parāda piedziņu var vērst pret īpašumu, kas ieķīlāts par labu citam kreditoram? Kredītu ņēmēji dažkārt mēdz maldīgi pieņemt: ja viņi godprātīgi pildīs…
Tā dēvētie naudas mūļi ir personas, ar kuru starpniecību tiek legalizēti noziedzīgi iegūti līdzekļi. Dažkārt cilvēki sākotnēji pat neapzinās, ka ir iesaistījušies…
No tā dēvēto aplokšņu algu maksāšanas cieš gan algu saņēmēji, gan valsts ekonomika, tādēļ par aplokšņu algu maksāšanu likums paredz kriminālatbildību.…
Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts – Maltas Republika – 2020. gadā pieņēma tiesisko regulējumu par kārtību, kādā notiek Maltas pilsonības piešķiršana…