Šovasar Dabas aizsardzības pārvaldes Eiropas Savienības LIFE programmas ietvaros īstenoja projektu „Meža biotopu atjaunošana Gaujas nacionālajā parkā”, kas kā vienu no metodēm…
Aplūkojot smaku piesārņojuma problēmu publikācijā "Smaku piesārņojums: vai nozīmīga vides problēma?", LV portālam vairāki vides speciālisti norādīja, ka lielākoties…
Ja gaiss vietā, kur dzīvojam, nepatīkami smird, tas var būtiski ietekmēt dzīves kvalitāti un raisīt bažas, vai gaiss, ko ieelpojam, nav kaitīgs veselībai. Tomēr smakas un piesārņots…
Ja jautā pēc piesārņotākās vietas Latvijā, pirmie nāk prātā Inčukalna sērskābā gudrona dīķi, kuru attīrīšanai nepieciešamas neiedomājami iespaidīgas naudas summas.…
Lai gan Latvija lepojas ar to, ka ir viena no zaļākajām valstīm pasaulē, dabas aizsardzības jomā pie mums vēl ir daudz nezināmā un darāmā. Tāpēc nesen pieņemtajās Vides…
„Zemes stunda” ir pasauli aptveroša akcija, kas tradicionāli norisinās marta pēdējā sestdienas vakarā no pulksten 20.30 līdz 21.30. Tas ir veids, kā pievērst sabiedrības…
Ekoskolu programma ir pasaulē pazīstams un populārs vides izglītības modelis, kas darbojas arī Latvijā jau vairāk nekā desmit gadu. Programma palīdz skolēniem attīstīt vides…
Iekštelpās atrodamas dažādas vielas, kuras atstāj nevēlamu ietekmi ne tikai uz dzīves vidi, bet arī veselību. Šoreiz par biežāk sastopamajām vielām sadzīvē, kas vērtējamas…
Lielāko diennakts daļu (līdz pat 90%) mēs pavadām telpās, it sevišķi gada aukstajā periodā. Iekštelpu gaiss var būtiski ietekmēt pašsajūtu, darba spējas un veselību ilgtermiņā.…
Kosmētikas klāsts ir plašs, un pārdošanā nonāk arvien jauni skaistuma un ķermeņa kopšanas līdzekļi. Kā liecina Veselības ministrijas Veselības inspekcijas Publiskais pārskats…
Kosmētika ir mūsdienu cilvēka ikdiena, un kādu kosmētisku līdzekli lieto teju ikviens. Vai pieejamie līdzekļi ir droši lietošanai un vai kāds tos kontrolē? Neskatoties uz stingriem…
Ja iepriekš nav bijusi saskare ar mikroliegumiem, tos nereti mēdz uzskatīt teju par dabas liegumiem un citām īpaši aizsargājamām dabas teritorijām. Tomēr mikroliegumi primāri…
Jūlijā sarosās gan augstskolas, gan topošie studenti, kuri ir izvēles priekšā, kādu no daudzajām studiju programmām apgūt. Nenoliedzami perspektīvi un tautsaimniecībā noderīgi…
Jautājums, ko tad īsti drīkst pīt vainagā, aktualizējas katru gadu pirms Jāņiem. Tikai retais var lepoties ar to, ka pazīst teju visus ap divsimt aizsargājamos augus. Ir daži…
Jau pirms dažiem gadiem vērīgākie rīdzinieki pamanīja, ka pilsētas kanālā dzīvojošajām pīlēm pievienojušies jauni kaimiņi – bebri. Tiesa, kanāla jaunie iemītnieki ātri…
Lai arī Latvijas zvēraudzētavās daudzus gadus audzē savvaļas zvērus tieši kažokādu iegūšanai, plašāka diskusija par šīs nozares nepieciešamību un dzīvnieku labturības…
Elpošana ir tik dabiska, ka neviens par šo procesu pat neaizdomājas, ja vien nav jūtama kāda netīkama smaka. Taču tas nenozīmē, ka gaisa piesārņojums nepastāv. Tiek lēsts,…
Ik gadu dabas pētnieku biedrības izvēlas augu un dzīvnieku sugas, kas ir cienīgas nest gada sugas vārdu. Tas ir ne tikai pagodinājums šo sugu pārstāvjiem, bet veids, kā pievērst…
Latvijā ir atgriezusies ziema - sals un krietna sniega kārta. Lai arī ziemas ainavu tās izdaiļo, pilsētu iedzīvotājiem un ceļu apsaimniekotājiem sniegs un ledus spēj sagādāt…
Vidēji vienam procentam Latvijas iedzīvotāju ir konstatēta celiakija – slimība, kas prasa īpašu un speciāli izstrādātu diētu, kuras galvenais noteikums – ēdienā nedrīkst…