SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
07. septembrī, 2018
Lasīšanai: 3 minūtes
93
93

Jauna dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtība

Stājas spēkā 07.09.2018.

FOTO: Freepik

Piektdien, 7. septembrī, stājas spēkā Ministru kabineta noteikumi Nr. 558 “Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtība”. “Jaunais regulējums izstrādāts, lai mazinātu administratīvo slogu un normatīvismu dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas jomā,” uzsver Tieslietu ministrija. Tie aizstāj līdzšinējo pārāk detalizēto regulējumu MK noteikumos Nr. 916, kas attiecīgi no šodienas zaudē spēku.

Kā norādīts likumprojekta anotācijā, pārskatot līdz šim spēkā esošo tiesisko regulējumu dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas jomā, secināts, ka tas ir pārāk detalizēts un sīkumains, jo paredz virkni prasību, kas neizpildītas nerada tiesiskās sekas.

Piemēram, svītrots līdzšinējo noteikumu Nr. 916 8. punkts par saīsinājumu lietošanu dokumentā (“ja dokumentā lieto vārda vai vārdkopas saīsinājumu, to dokumentā atrunā. Saīsinājumu veido aiz saīsināmā vārda vai vārdkopas, iekavās ierakstot vārdu “turpmāk –” un attiecīgo saīsinājumu”), kas praksē nereti netiek pildīts, bet neietekmē dokumenta juridisko spēku.

Jaunā kārtība paredz virkni citu izmaiņu, kas mazinās nevajadzīgu normatīvismu. Piemēram, turpmāk nevajadzēs kopēt visu dokumentu, bet gan tikai dokumenta oriģināla daļu, kas satur nepieciešamo informāciju. Šāds regulējums atvieglos, piemēram, personu apliecinoša dokumenta – pases – kopēšanu, jo nebūs jākopē visa pase, bet gan tikai pases datu lapa. Papildus ir pārskatīts regulējums dokumenta rekvizītu noformēšanai. Piemēram, svītrota prasība, ka dokumentā var būt tikai viens apstiprinājuma uzraksts. Būtiskas izmaiņas paredzētas pārvaldes dokumentiem, jo ir svītrots regulējums, kas nerada tiesiskās sekas.

Papildus Tieslietu ministrija plāno sagatavot dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas vadlīnijas, lai skaidrotu jaunajos Ministru kabineta noteikumos noteiktās prasības dokumentu izstrādāšanai un noformēšanai, sniedzot uzskatāmus piemērus šo prasību piemērošanai. Vadlīnijas varēs izmantot kā palīglīdzekli dokumentu noformēšanā, ja tāds būs nepieciešams.

Labs saturs
93
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU