Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) statistisko datu krājumā "Vides rādītāji Latvijā 2015. gadā" tiek skaidrots, ka "sadzīves jeb nebīstamie atkritumi ir mājsaimniecībās, tirdzniecībā, pakalpojumu sniegšanas vai ražošanas procesā radušies atkritumi". Tāpat CSP dati liecina, ka mājsaimniecību un tiem līdzīgajos atkritumos dominē pārtikas un citi bioloģiski sadalāmie atkritumi, kas veido 41% no radītajiem sadzīves atkritumiem.
Ja salīdzina 2010. un 2015. gadā radīto sadzīves atkritumu daudzumu, tad tas ir palielinājies par 85%, bet savākto atkritumu daudzums – par 31%*:
Sadzīves atkritumu daudzums valstī 2015. gadā:
* Avots: Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati
CSP statistisko datu krājumā vērš uzmanību, ka tas ir aptuvens novērtējums par kopējo radīto sadzīves atkritumu daudzumu, jo ir aprēķināts, no kopējā radīto un savākto atkritumu daudzuma atņemot tos atkritumu veidus, kas netiek viennozīmīgi klasificēti kā atkritumi, piemēram, kūtsmēsli, koksnes atliekas, kas izmantotas kā kurināmais, kā arī metāllūžņi.
Tāpat CSP mājaslapā ir norādīts, ka datus par sadzīves un bīstamajiem atkritumiem 2016. gadā ir plānots publicēt šī gada 18. augustā.
Nākamajā publikācijā infografika – fakti par bīstamajiem atkritumiem.