NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
23. decembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Tuvplānā
TĒMA: Kultūra

Ziemassvētku dievkalpojumi attālināti

FOTO: Zane Bitere, LETA

Katra cilvēka atsaucība uz aicinājumu šajā svētku laikā palikt mājās un nepulcēties ir liels atspaids gan mediķiem, gan policistiem, gan daudziem citiem, kuri nonākuši pirmajās rindās smagajā cīņā ar Covid-19 straujo izplatību. Tāpēc iedzīvotāji tiek aicināti arī Ziemassvētku dievkalpojumos piedalīties attālināti, izmantojot internetu, TV un radio. Šim nolūkam šogad tiks nodrošinātas papildu tiešraides translācijas dažādos medijos.

Lai apturētu slimības izplatību un glābtu dzīvības, ir ieviesti stingri drošības pasākumi – aizliegti visi publiskie pasākumi klātienē, ikvienam ikdienas gaitās jāievēro 2 + 2 princips: divi metri, divi cilvēki. Sabiedriskās vietās telpās jālieto mutes un deguna aizsegs.

Ierobežojumi attiecas arī uz pulcēšanos dievkalpojumos baznīcās vai citās reliģiskās darbības veikšanas vietās.

Ierobežots darbības laiks un apmeklētāju skaits

Ministru kabineta rīkojumā Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” ir noteikts, ka reliģiskās darbības veikšanas vietās darbu uzsāk ne agrāk kā plkst. 6.00 un beidz ne vēlāk kā plkst. 20.00. Izņēmums ir Ziemassvētku vakars, 24. decembris, kad baznīcas var būt atvērtas apmeklētājiem līdz plkst. 23.00.

Baznīcu apmeklētājiem jāņem vērā, ka reliģiskās darbības vietās ir jāgādā, ka telpās atrodas ierobežots skaits cilvēku, ievērojot šādas prasības:

  • apmeklētāji ierodas tikai individuāli, izņemot vienas mājsaimniecības locekļus;
  • apmeklētāji lieto mutes un deguna aizsegu;
  • notiek apmeklētāju vienvirziena plūsma;
  • katram apmeklētājam tiek nodrošināti 10 m2 no pieejamās telpu platības;
  • attiecīgajā vietā vienlaikus atrodas ne vairāk kā 20% no kopējā iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj pieejamā telpu platība un infrastruktūra.

Šajos svētkos tiek gādāts par plašām iespējām dažādu konfesiju dievkalpojumos piedalīties attālināti, izmantojot internetu, TV un radio starpniecību.

Attālināti pasākumu tiešraides tiks nodrošināti arī daudzu draudžu mājaslapās un sociālo mediju kontos.

Priecīgus un veselībai drošus Ziemassvētkus!

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU