NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
24. augustā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Dienas fakts
TĒMA: Izglītība
6
6

Apbalvo izcilākos pedagogus

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Šodien, 2020. gada 24. augustā, Latvijas valsts prezidents Egils Levits un Ata Kronvalda fonda prezidents Henriks Danusēvičs pasniedza kopš 1989. gada iedibināto Ata Kronvalda balvu pedagogiem un diplomus skolām ar labāko reitingu.

Ata Kronvalda balvu par ievērojamu un ilggadēju ieguldījumu talantīgo skolēnu izglītošanā un skolēnu zinātniski pētnieciskās darbības organizēšanā šogad saņēma un iepriekšējiem 154 laureātiem pievienojās vēl 5 izcili skolotāji:

 1. Inita Kriškāne, Cēsu Valsts ģimnāzijas bioloģijas un dabaszinātņu skolotāja;
 2. Inese Ločmele, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas ķīmijas un bioloģijas skolotāja;
 3. Karmena Liepiņa, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas matemātikas skolotāja;
 4. Valentīna Prokofjeva, Daugavpils Valsts ģimnāzijas krievu valodas skolotāja;
 5. Mārtiņš Danusēvičs, Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes lektors.

“Lielās pūces” skolu reitingu veido, balstoties uz skolēnu rezultātiem valsts un atklātajās olimpiādēs, skolēnu zinātniskās biedrības konferencēs un citās valsts mēroga zinību sacensībās. 2019./2020. gada reitingu laureāti:

 1. lielo skolu grupā: Rīgas Klasiskā ģimnāzija, Rīgas 10. vidusskola, Rīgas 40. vidusskola, Rīgas Franču licejs, Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola – licejs;
 2. mazo skolu grupā: Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskola, kurai seko Rudzātu vidusskola, Daugavpils Saskaņas pamatskola, Mežciema pamatskola un Špoģu vidusskola;
 3. valsts ģimnāziju grupā: Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, Āgenskalna Valsts ģimnāzija, Ventspils Valsts 1. ģimnāzija, Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, Rīgas Valsts vācu ģimnāzija.

Zvaigžņu reitingā ņem vērā skolēnu sasniegumus starptautiskajās olimpiādēs gada griezumā.

Uzvarētāji:

 • Rīgas Valsts 1. ģimnāzija;
 • RTU Inženierzinātņu vidusskola;
 • Cēsu Valsts ģimnāzija;
 • Ziemeļvalstu ģimnāzija;
 • Gulbenes novada valsts ģimnāzija.

Savā pateicības runā skolotājiem Valsts prezidents Egils Levits sacīja: Esmu pārliecināts, ka tiltu no mūsu šodienas uz tālo laiku, kurā dzīvoja Kronvalds, met tieši skolotāju vienotā izpratne par skolas kā gaismas pils misiju, pat ja mēs ne vienmēr lietojam tik skaistus un cēlus vārdus, kā toreiz bija modē lietot jaunlatviešiem un Kronvaldam. Paldies jums un visiem skolotājiem, kuri uzņēmušies vairāk, nekā no jums prasa pienākums un nekā to nosaka darba uzdevums!”

GALERIJA

Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

5
Labs saturs
6
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU