Lasīšanai: 1 minūte

Kredīta devēji drīkst prasīt algas konta izdruku

J
jautā:
07. jūlijā, 2016
Uldis

Man ir ņemti ātrie kredīti. Maksāju godīgi. Tagad beidzās apmaksas termiņš, par kuru bijām vienojušies. Jāslēdz jauns par citu summu, un viņi man prasa konta izdruku. Vai viņi ir tiesīgi to darīt?

A
atbild:
11. jūlijā, 2016
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs
Vineta Ore, Patērētāju informēšanas un komunikāciju daļas vecākā konsultante

Jā, viņi ir tiesīgi to darīt, jo aizdevējam ir jāpārliecinās par aizņēmēja spēju atmaksāt aizdevumu (Patērētāju tiesību aizsardzības likums, 8. pants). Pārliecināties iespējams, saņemot datus no publiski pieejām datu bāzēm (piemēram, VSAA izziņa, VID izziņa) vai lūdzot potenciālajam aizņēmējam sagādāt bankas, kurā tiek ieskaitīti regulārie ienākumi, konta izdruku.

Pēc savas būtības šis aizdevējam ir visdrošākais aizņēmēja ienākumus apliecinošais dokuments.