Iespēja apgūt ugunsdzēsēja profesiju

J
jautā:
05. februārī, 2012
Katrīna

Kas ir vajadzīgs, lai kļūtu par ugunsdzēsēju? Un kurā vietā to var izdarīt?

A
atbild:
06. februārī, 2012
Inta Šaboha
LV portāls

Iespēja apgūt ugunsdzēsēja profesiju ir trijās mācību iestādēs Latvijā - Saldus Profesionālajā vidusskolā, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā un Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātē (RTU IEVF). Katrai no šīm mācību iestādēm ir savas prasības.

Saldus Profesionālajā vidusskolā ir iespēja apgūt izglītības programmu „Ugunsdrošība un ugunsdzēsība” jau pēc 9.klases. Lai to izdarītu, ir jāiesniedz uzņemšanas komisijai šādi dokumenti:
1) iesniegums direktoram, norādot izvēlēto specialitāti un iegūstamo kvalifikāciju;
2) iegūto izglītību apliecinošs dokuments vai tā kopija, uzrādot oriģinālu;
3) medicīnas izziņa no ģimenes ārsta.

Papildus reflektanti kārto pārbaudījumu sportā: 1000 metru skrējiens, pievilkšanās pie stieņa un atliekšanās vingrinājumi (vēdera prese). Mācību ilgums šajā programmā ir četri gadi. Absolvējot šo mācību iestādi, iespējams tālāk mācīties Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā.

 Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledža ir  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta padotībā, kurā pilna laika klātienē un nepilna laika neklātienē notiek studijas pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmā „Ugunsdrošība un ugunsdzēsība”. Ir nepieciešama pabeigta vidējā izglītība.

Šajā izglītības programmā uzņem audzēkņus, kas atbilst 2006.gada 15.jūnija likuma "Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likums" 4. un 7. panta prasībām.

UCAK ir jāiesniedz dokuments par vidējo izglītību (mācību priekšmetos vērtējums nedrīkst būt zemāks par 4 ballēm desmit baļļu sistēmā vai ne mazāk kā 3 piecu atzīmju skalā, savukārt centralizētajos eksāmenos nedrīkst būt zemāks vērtējums par E līmeni). Papildus ir jākārto iestājpārbaudījumi sportā, kur tiek pārbaudīta reflektantu fiziskā sagatavotība, ir jākārto profesionālās atbilstības tests un pārrunas uzņemšanas komisijā. Mācību ilgums šajā programmā ir trīs gadi. Absolventiem ir iespēja turpināt studijas Rīgas Tehniskajā universitātē.

Studēt RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātē studiju programmā „Ugunsdrošība un civilā aizsardzība” ir iespējams pēc koledžas absolvēšanas. Studiju ilgums šajā 2.līmeņa profesionālo studiju programmā ir 1,5 gadi.