TĒMA: Reģistri

Ziņu anulēšanai par deklarēto dzīvesvietu jāvēršas pašvaldībā

J
jautā:
22. aprīlī, 2016
Ligita Preisbergs

Vai ir oficiāls dokuments, ko es varu lietot, lai atbrīvotos no cilvēkiem, kas dzīvo manā īpašumā, un kur ir iespēja to iegūt?

A
atbild:
26. aprīlī, 2016
Vineta Vilcāne
speciāli LV portālam

Ja personām, kuras ir deklarējušas savu dzīvesvietu Jums piederošā īpašumā, nav tiesiska pamata tajā apmesties, varat lūgt pašvaldību anulēt ziņas par šo personu deklarēto dzīvesvietu.

Dzīvesvietas deklarēšanas likuma 3. panta otrajā daļā teikts: „Personai ir tiesisks pamats apmesties uz dzīvi noteiktā nekustamā īpašumā, ja tai pieder šis nekustamais īpašums, attiecībā uz to ir noslēgts īres vai nomas līgums vai šā īpašuma lietošanas tiesības tā ieguvusi uz laulības, radniecības, svainības vai cita likumiska vai līgumiska pamata.”

LV portālam iepriekš Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes speciālisti norādījuši: kā tiesiskais pamats, deklarējot dzīvesvietu, norādāma arī mutiska vienošanās (ja tāda tikusi noslēgta) ar dzīvesvietas īpašnieku, ja neīstenojas neviens no iepriekšminētajiem gadījumiem.

Ar iesniegumu jāvēršas sava rajona pašvaldības iestādē, kas var veikt deklarētās dzīvesvietas ziņas anulēšanas. Lūgumu var iesniegt klātienē, sūtīt pa pastu, iesniegt kā elektronisku dokumentu, nepieciešamās darbības var veikt arī tiešsaistē latvija.lv.

Plašāks skaidrojums rakstā „Kā izdeklarēt personu no sava īpašuma?”.

Ja personas iemitinājušās Jūsu īpašumā patvaļīgi un atsakās to pamest, varat izsaukt policiju.