Lasīšanai: 1 minūte

Ja naktīs skaļi trokšņo mazulis

J
jautā:
04. aprīlī, 2016
Aija

Mums ir mazulis 1 gads 2 mēn. Pēdējā laikā 1-2 naktī sarīko histērijas un traki kliedz, paiet laiciņš  (10 min. līdz pusstundai), kamēr nomierinu. Apakšējie kaimiņi lamājas, lai saucam ātros un apklusinām bērnu. Ja nebūšot miers, viņi saukšot bāriņtiesu. Bērns ir vesels, jo tikko ir būts gan pie neirologa, gan ģim. ārsta. Vai mēs pārkāpjam kādus Rīgas normatīvos aktus par naktsmiera traucēšanu? Cik likumīgas ir kaimiņu prasības?

A
atbild:
13. aprīlī, 2016
Rīgas pašvaldības policija
Inese Krieviņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

Maza bērna raudāšana, ja vien tā nav saistībā ar aprūpes trūkumu, nelabvēlīgiem apstākļiem vai vardarbību, nav uzskatāma par pārkāpumu. Ja policijai vai bāriņtiesai tiek ziņots par šādu notikumu, adrese tiks apsekota, taču, pārkāpumu nekonstatējot, persona pie atbildības nav saucama.

Aicinām tomēr mēģināt sasāpējušo jautājumu risināt draudzīgā veidā, aprunāties ar kaimiņiem un paskaidrot situāciju.