Lasīšanai: 1 minūte

Pabalsts sakarā ar ģimenes locekļa nāvi

J
jautā:
09. novembrī, 2015
Nauris

Labdien, esmu VUGD darbinieks. Gribēju uzzināt, vai man pienākas vienreizējais pabalsts sakarā ar vecmammas nāvi?

A
atbild:
12. novembrī, 2015
Zaida Kalniņa
LV portāls
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests
Inta Šaboha, Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

Jā, Jums šāds pabalsts pienākas. To nosaka Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma 20.pants.

Kā norāda VUGD pārstāve, praksē pabalsts saistībā ar ģimenes locekļa (laulātā, bērna, vecāku, vecvecāku, adoptētāja vai adoptētā, brāļa vai māsas) vai apgādājamā nāvi Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta nodarbinātajiem tiek izmaksāts.

Lai šo pabalstu saņemtu, Jums viena gada laikā pēc ģimenes locekļa vai apgādājamā nāves ir jāiesniedz iestādes vadītājam adresēts iesniegums par pabalsta piešķiršanu, kā arī tuvinieka miršanas apliecības kopija un radniecību apliecinoša dokumenta kopija.