Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

IK var izvēlēties nodokļu režīmu

J
jautā:
16. septembrī, 2015
Līga

Labdien, kādi nodokļi jāmaksā IK (individuālajam komersantam)?

A
atbild:
18. septembrī, 2015
Lidija Dārziņa
LV portāls

Individuālais komersants (IK) var izvēlēties maksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli par ienākumiem no saimnieciskās darbības (23% no ienākumiem) vai mikrouzņēmumu nodokli (9% apgrozījumam līdz 7000 eiro).

Ja maksā iedzīvotāju ienākuma nodokli no saimnieciskās darbības, jāmaksā arī valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, kad mēneša ienākumi (ieņēmumi, no kuriem atskaitīti ar to gūšanu saistītie izdevumi) sasnieguši 1/12 daļu no Ministru kabineta noteiktā valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu objekta minimālā apmēra – 360 eiro mēnesī.

Informācija par visiem nodokļiem ir Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā.

Ja ir neskaidrības ar nodokļu piemērošanu, jāsazinās ar Valsts ieņēmumu dienestu pa informatīvo tālruni 67120000, kā arī, izmantojot elektroniskās saziņas iespēju, uzdot jautājumu VID.