Lasīšanai: 1 minūte

Līguma noilgums iestājas pēc 10 gadiem

J
jautā:
01. jūnijā, 2015
Marina

Labdien! 2002.gadā bija pārtraukts līgums ar „Baltkom”, bet tagad saņemu vēstuli no „Creditreform” par to, ka man ir jāmaksā soda nauda 160 eiro par „Baltkom” rūtera izmantošanu. Es pat neatceros, kur palika tas rūteris, man vai bija atgriezts „Baltkom”. Sakiet, lūdzu, vai tas ir likumīgi sūtīt šādas vēstules pēc 12 gadiem? Paldies.

A
atbild:
14. jūlijā, 2015
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs
Ilze Žunde, Patērētāju informēšanas un komunikāciju daļas vecākā konsultante

Saskaņā ar Civillikuma 1895.pantu “visas saistību tiesības, kuras nav noteikti izņemtas no noilguma ietekmes un kuru izlietošanai nav likumā noteikti īsāki termiņi, izbeidzas, ja tiesīgā persona tās neizlieto desmit gadu laikā”. Tas nozīmē, ka, ja ir pagājuši vairāk nekā 10 gadi, ir iestājies noilgums.

Tomēr, ja šajā periodā ir bijuši atgādinājumi par parāda esamību, tad jāņem vērā, ka atgādinājums parādniekam pārtrauc noilgumu.