TĒMA: Finanses

Ja mašīnai bojājumus nodara velosipēdists

J
jautā:
21. augustā, 2011
alfons mukāns

Vai OCTA sedz atlīdzību auto īpašniekam, t.i., man, ceļu satiksmes negadījumā, ja automašīnā ir ietriecies 8gadīgs puika ar riteni (nepalaida mani braucošu ar a/m pa galveno ceļu)? A/m ir bojājumi, puika ir slimnīcā ar viegliem miesas bojājumiem.

A
atbild:
07. septembrī, 2011
Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs
Juris Stengrevics, valdes priekšsēdētājs

OCTA apdrošināšana paredz transportlīdzekļa īpašnieka vai tiesīgā lietotāja civiltiesisko atbildību par ceļu satiksmes negadījumā nodarītajiem zaudējumiem trešajai personai. Tas nozīmē, ka OCTA atlīdzina zaudējumus, ja transportlīdzekļa īpašniekam vai vadītājam gadījies tos nodarīt apkārtējiem cilvēkiem vai videi.

Tomēr šajā gadījumā vainīgā puse ir nevis transportlīdzekļa īpašnieks, bet gan velosipēdists, kurš ir izraisījis avāriju, vienlaikus nodarot pats sev zaudējumus. Likumdošana neparedz, ka velosipēdistiem būtu jāiegādājas OCTA polise, tad šo arī nevar uzskatīt par OCTA apdrošināšanas gadījumu. Līdz ar ko zaudējumi konkrētajam transportlīdzekļa īpašniekam, tāpat kā velosipēdistam, netiek kompensēti.

Gadījumā ja avārijas izraisītājs būtu transportlīdzekļa īpašnieks, nevis velosipēdists, izdevumi, kas saistīti ar cietušā velosipēdista ārstēšanu un velosipēda remontu, tiktu segti.