Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Izziņa par dzīvesvietas deklarāciju nav obligāta

J
jautā:
24. martā, 2015
Līga

Labdien. Sakiet, lūdzu, vai, sniedzot tiesā prasību par maza apmēra uzturlīdzekļiem (minimālajiem), ir vajadzīgs pievienot klāt izziņu par deklarēto dzīvesvietu un, ja ir vai, der arī no portāla latvija.lv paņemta?

A
atbild:
01. aprīlī, 2015
Tiesu administrācija
Vjačeslavs Mitņičuks, projektu koordinators

Civilprocesa likums neparedz, ka prasības pieteikumam būtu pievienojama izziņa par deklarēto dzīvesvietu. Tomēr Civilprocesa 93.pants noteic, ka katrai pusei jāpierāda tie fakti, uz kuriem tā pamato savus prasījumus vai iebildumus. Pierādījumus iesniedz puses un citi lietas dalībnieki. Ja pusēm vai citiem lietas dalībniekiem nav iespējams iesniegt pierādījumus, pēc viņu motivēta lūguma tos izprasa tiesa.