Vienlaikus var būt dalībnieks tikai vienā mazkapitāla sabiedrībā

J
jautā:
15. martā, 2015
Ernests

Vai ir iespējams būt divu SIA īpašnieks vienlaicīgi? Ja viens ir viena dibinātāja SIA un otrs ir mikrouzņēmums ar diviem dibinātājiem?

A
atbild:
14. aprīlī, 2015
Uzņēmumu reģistrs
Evija Ivdra, referente komunikāciju projektu jautājumos

Persona var vienlaikus būt vairāku SIA īpašnieks. Svarīgi piebilst, ka sabiedrības īpašnieks vienlaikus var būt dalībnieks tikai vienā sabiedrībā, kuras pamatkapitāls ir mazāks par 2800 eiro (mazkapitāla sabiedrība).

Jānorāda, ka mikrouzņēmums un SIA, kuras pamatkapitāls mazāks par 2800 eiro, nav divas dažādas komersanta formas. Mikrouzņēmums nav atsevišķa komersanta forma, tas ir nodokļu maksātājs, kas maksā īpašu nodokli. Līdz ar to persona var būt dalībnieks viena īpašnieka SIA, kā arī dalībnieks divu īpašnieku mikrouzņēmumā.

Papildus norādu, ka atbilstoši Mikrouzņēmumu nodokļa likuma 2.panta otrajai daļai, ja fiziskā persona ir dalībnieks vairākās sabiedrībās ar ierobežotu atbildību, tiesības izvēlēties maksāt mikrouzņēmumu nodokli ir tikai vienai no šīm sabiedrībām.