TĒMA: Tieslietas

Sludinājumu cenas „Latvijas Vēstnesī”

J
jautā:
27. maijā, 2010
Ilze

Sakiet, lūdzu, cik maksā ievietot sludinājumu laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”?

A
atbild:
02. jūnijā, 2010
Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
Ilze Apine, sabiedrisko attiecību vadītāja

„Latvijas Vēstnesis” ir LR oficiālais laikraksts, tādēļ tajā izsludina paziņojumus / sludinājumus, kurus valsts noteikusi kā obligāti publicējamus un ar kuru izziņošanu iestājas noteiktas juridiskās sekas. Šiem sludinājumiem ir valsts informācijas statuss, proti, ar publicēšanas brīdi laikrakstā tie iegūst oficiālas publikācijas statusu.

Piemēram, Komercreģistra ieraksts par jaundibinātu uzņēmumu ir saistošs trešajām personām tikai pēc tā izsludināšanas brīža (nododot sabiedrībai atklātībā noteiktu informācijas kopumu par komersantu un tā likumiskajiem pārstāvjiem, tiek nodrošināta trešo personu, tajā skaitā pārējo uzņēmēju, interešu aizsardzība). Tāda ir sludinājumu tiesiskā jēga. Tā ir fundamentāla atšķirība no ikdienišķiem sludinājumiem presē vai sludinājumu portālos (pērk, pārdod, maina u.tml.), kādus oficiālais laikraksts nepublicē.

Kādu informāciju valsts ar normatīvajiem aktiem noteikusi kā obligāti publicējamu „Latvijas Vēstnesī”? Tie ir valsts iestāžu, pārvaldības institūciju un citi dokumenti: reģistri, paziņojumi par teritorijas plānošanu, tiesu paziņojumi, pilnvaru atsaukumi u.tml.
Ar dažādām sludinājumu grupām var iepazīties šeit

Piemēram, viena no grupām ir „Laulāto mantiskās attiecības”. Šajā gadījumā publicējamo informāciju oficiālajam laikrakstam nosūta valsts iestāde – Uzņēmumu reģistrs (UR), kurā laulātie iesnieguši dokumentus laulību līguma reģistrācijai, tajā skaitā kvīti par publikāciju „Latvijas Vēstnesī” (Ls 8). Proti, lai laulības līgumam piešķirtu saistošu spēku pret trešajām personām, to reģistrē Laulāto mantisko attiecību reģistrā, ko kārto UR (MK 02.10.2001. noteikumi Nr. 403).

Sludinājumu par ierakstu šajā reģistrā izsludina „Latvijas Vēstnesī”, un tas iegūst oficiālās publikācijas statusu un kļūst par publisku informāciju. Publikācijas tekstu laikrakstam nosūta UR.
Laikrakstā sludinājumi / paziņojumi nodalīta atsevišķā blokā „Reģistri, sludinājumi, lietišķie paziņojumi”, savukārt „Latvijas Vēstneša” e-versijā (http://www.vestnesis.lv) skat. sadaļu „Sludinājumi”.

Sludinājuma publikācijas pieteikumu var iesniegt fiziskas un juridiskas personas. Pamatā tie ir ārējos normatīvajos aktos noteikti gadījumi, un par šādām publikācijām netiek piemērots pievienotās vērtības nodoklis. Savukārt par publikācijām, kuru nenosaka ārējie normatīvie akti, pievienotās vērtības nodoklis iekļauts maksā.

Dažādu grupu sludinājumiem ir atšķirīgas cenas, ko ietekmē vairāki faktori, tajā skaitā arī publicējamās informācijas apjoms. Piemēram, maksu par Komercreģistra ierakstu izsludināšanu nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 599 „Noteikumi par komercreģistra ierakstu izsludināšanas izmaksu apmēriem un iekasēšanas kārtību”.

Tā kā jautājumā nav norādīts, kāda veida sludinājuma cena interesē, piedāvājam ar cenām, steidzamības tarifu, atlaidēm un iesniegšanas kārtību iepazīties šeit.
Lai precizētu detaļas, lūdzu sazināties ar „Latvijas Vēstneša” Klientu centru: tālr. 67898741, 67898738; e-pasts: slud@lv.lv.