Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: e-vide

Elektroniskā paraksta redzamība dokumenta izdrukā

J
jautā:
01. septembrī, 2021
Jānis

Vai fiziskās personas elektroniski parakstītu dokumentu var izdrukāt ar redzamiem elektroniskā paraksta datiem uz papīra?

A
atbild:
04. oktobrī, 2021
Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
Sandra Dāve, lietvede, arhivāre

Drošais elektroniskais paraksts attēlojas tikai elektroniskajā vidē, izdrukāt tā atveidojumu nevar. Risinājums varētu būt atvērtas konkrētā eDoc datnes ekrānuzņēmuma izdruka. Ja parakstītais dokuments ir uz vairākām lapām, tad šādā ekrānuzņēmumā būs redzama tikai pirmā lapa, t. i., dokumenta priekšskatījums. Ekrānuzņēmuma izdrukai, protams, būs tikai informatīvs, ne juridisks spēks.