Lasīšanai: 1 minūte

Vai skenēts dokuments ir dokumenta oriģināls

J
jautā:
19. maijā, 2020
Vera

Man ir jautājums par skenētiem dokumentiem lietvedībā. Ja oriģinālais dokuments ir skenēts, vai tas skaitās kā kopija vai oriģināls? Likumos informāciju atrast neizdevās.

A
atbild:
28. maijā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls
Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
Sandra Dāve, lietvede, arhivāre

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 143 “Kārtība, kādā publiskos dokumentus pārvērš elektroniskā formā” skenējums nav dokumenta oriģināls, bet dokumenta elektroniskā kopija (tāpat gadījumos, kad tas fotografēts ar, piemēram, viedtālruni).