Politiski represētiem nav jāmaksā pacienta iemaksa

J
jautā:
05. jūlijā, 2011
Tekla

Labdien! Sakiet, lūdzu, kādas tiesības (pabalsti vai citi atvieglojumi) ir pieejami politiski represētajām personām veselības aprūpē? Vai ir kāds tālrunis, uz kuru zvanot, šādu informāciju var iegūt?

A
atbild:
06. jūlijā, 2011
Lolita Lūse
LV portāls

Ministru kabineta noteikumi “Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība” paredz, ka politiski represētās personas ir atbrīvotas no pacienta iemaksas – pacienta līdzmaksājuma par ārsta apmeklējumu, gultasdienu stacionārā, manipulācijām utt. Tātad: saņemot valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, politiski represētajām personām nav jāmaksā nekas. Tomēr, ja politiski represētais izvēlas maksas pakalpojumus, – par tiem jāmaksā.

Saņemt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus ir iespējams tikai tajās ārstniecības iestādēs (neatkarīgi no īpašuma formas), kuras noslēgušas līgumu ar Veselības norēķinu centru. Tādēļ, pirms doties pie ārsta, lai saņemtu valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, maksājot tikai pacienta iemaksas, ir jānoskaidro: vai Jūsu izvēlētais ārsts vai ārstniecības iestāde sniedz ārstēšanu, ko apmaksā no valsts budžeta (tas ir, vai ir noslēgts līgums ar Veselības norēķinu centru vai arī ārsts strādā ārstniecības iestādē, kas ir noslēgusi līgumu ar Veselības norēķinu centru ), kā arī – vai Jums nepieciešamā ārstēšana tiek apmaksāta no valsts budžeta. Te var noskaidrot valsts neapmaksātos pakalpojumus: šādus pakalpojumus neapmaksā no valsts budžeta.

Šo un citu informāciju, kas saistīta ar veselības aprūpi, varat iegūt, zvanot uz Veselības norēķinu centra bezmaksas informatīvo tālruni 8001234.

Papildu informāciju meklējiet šajos normatīvajos aktos un LV portāla sagatavotajos skaidrojumos:

Par politiski represētās personas statusa noteikšanu komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušajiem

Politiski represētās personas statusu piešķir centralizēti

Veselības aprūpes minimums Latvijā