Brīvības atņemšanas sods iespējams līdz 15 gadiem

J
jautā:
09. janvārī, 2015
Oto

Sveiki! Man ir jautājums - cik liels ir cietumsods par narkotiku, kokaīna ievešanu lielos daudzumos? Paldies Jums!

A
atbild:
09. janvārī, 2015
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Krimināllikuma (KL) 253.pants „Narkotisko un psihotropo vielu neatļauta izgatavošana, iegādāšanās, glabāšana, pārvadāšana un pārsūtīšana”: par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu lielā apmērā bez nolūka tās realizēt soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

KL 253.1 pants „Narkotisko un psihotropo vielu neatļauta izgatavošana, iegādāšanās, glabāšana, pārvadāšana un pārsūtīšana realizācijas nolūkā un neatļauta realizēšana”: par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu realizēšanu lielā apmērā soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.